Partnerzy serwisu:

MPK Wrocław z ofertami na remont pętli Park Południowy. Dwa przetargi w trakcie

Witold Urbanowicz 17.09.2021

MPK Wrocław z ofertami na remont pętli Park Południowy. Dwa przetargi w trakcie
fot. MPK Wrołcaw
MPK Wrocław otworzyło oferty w przetargu na remont cząstkowy pętli Park Południowy. Trwają również postępowania na remont sieci trakcyjnej tramwajowej pod trzema wiaduktami kolejowymi oraz wymianę rozjazdów i łuków na skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej i ul. Jedności Narodowej.
MPK Wrocław otworzyło oferty w przetargu na remont cząstkowy pętli Park Południowy. W projekcie remontu torowiska przewidziano wymianę nawierzchni torowej wraz z zabudową torowiska. Torowisko tramwajowe zaprojektowano jako torowisko w technologii podsypkowej oraz na podbudowie betonowej w rejonie przejścia pieszo-rowerowego. Na wysokości peronu dla wsiadających przewidziano wyłącznie wymianę szyn wraz z przytwierdzeniami.

Wczoraj (16 września) minął termin składania ofert. Wrocławski Laubres wycenił prace na 1,353 mln zł, Spaw-Tor z Krakowa – 1,852 mln zł brutto, a wrocławski Zakład Sieci i Zasilania – 3,729 mln zł. Budżet na ten cel wynosi 1,481 mln zł brutto. O wyborze decydują cena (60%) i okres gwarancji (40%). W sumie na realizację zamówienia przeznaczono 43 dni, z czego 29 na same roboty. Zamknięcia torowe ustalono na weekendy 6-7 listopada i 4-5 grudnia.

Ponadto MPK Wrocław ogłosiło przetarg na remont sieci trakcyjnej tramwajowej pod trzema wiaduktami kolejowymi w lokalizacjach: ul. Stawowa, ul. Powstańców Śląskich/Świdnicka oraz ul. Grabiszyńska/Oporowska. Termin składania ofert mija 15 października. O wyborze zdecydują cena (60%), termin realizacji (20%) oraz okres gwarancji (20%). Na realizację prac przeznaczono 60 dni. Roboty będą prowadzone w przerwie nocnej.

Trwa również przetarg na wymianę rozjazdów i łuków na skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej i ul. Jedności Narodowej. Termin składania ofert mija 21 września. Kryteria wyboru to cena (70%) oraz cena oferty (30%). Prace będą podzielone na trzy etapy: rozjazd w ul. Słowiańskiej (przerwa w ruchu 6 listopada – 3 grudnia), rozjazd w ul. Jedności Narodowej od strony ul. Kluczborskiej (przerwa od 4 grudnia 2021 r. do 7 stycznia 2022 r.) i rozjazd w ul. Jedności Narodowej od strony ul. Nowowiejskiej (przerwa od 8 stycznia do 4 lutego 2022 r.).
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony