Partnerzy serwisu:

MPK Wrocław wyremontuje tory łączące Legnicką z TAT

Redakcja 12.12.2020

MPK Wrocław wyremontuje tory łączące Legnicką z TAT
MPK Wrocław wyremontuje tory tramwajowe wzdłuż ulicy Złotoryjskiej obok Dolmedu. To miejsce, które w sieci komunikacji miejskiej zyskuje bardzo duże znaczenie, bo będzie łącznikiem między ulicą Legnicką a trasą autobusowo-tramwajową (TAT) na Nowy Dwór. Właśnie rozpisany został przetarg na prace, które planowo mają ruszyć w lutym.
Roboty są skoordynowane z budową TAT, nadzorowaną przez inną miejską spółkę – Wrocławskie Inwestycje. Do przeprowadzenia prac MPK wykorzysta moment, w którym tramwaje – z uwagi na prace trwające na ulicy Robotniczej – i tak nie mogą kursować wzdłuż bloków przy ul. Złotoryjskiej.

MPK zacznie swoje prace tam, gdzie swoje roboty kończą robotnicy pracujący przy TAT – czyli tuż za skrzyżowaniem torów z ulicą Strzegomską. Ono także będzie wyremontowane. Zakres planowanych robót kończy się na rozjeździe przy przystanku „Dolmed”.

Tramwaje po remoncie będą się tam poruszać zielonym torowiskiem. Mieszkańcy na pewno je docenią, bo oznacza to mniejszy hałas generowany przez tramwaje. Nawierzchnia betonowa pojawi się tylko na wysokości przystanków – podkreśla prezes MPK Krzysztof Balawejder.

Koniec prac na Złotoryjskiej ma się zbiec w czasie z otwarciem fragmentu TAT z placu Orląt Lwowskich do Wrocławskiego Parku Przemysłowego.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony