Partnerzy serwisu:

MPK Wrocław wymienia i naprawia infrastrukturę tramwajową

Redakcja 14.05.2020

MPK Wrocław wymienia i naprawia infrastrukturę tramwajową
fot. MPK Wrocław
Pod koniec 2019 roku wrocławskie MPK przejęło nadzór i prowadzenie remontów na wrocławskich torowiskach. Poza programem #TORYwolucja MPK nadzoruje i przeprowadza inne remonty i naprawy. Jeszcze wiele jest do zrobienia, ale torowcy wykorzystują obecny czas i mniejszy ruch na ulicach miasta.
Od maja MPK Wrocław ruszyło z 11 pracami w ramach programu #TORYwolucja. W ostatni weekend rozpoczęła się wymiana torowiska na Pomorskiej, Staszica i Reymonta – koszt tego remontu to prawie 2 miliony złotych. – Ten remont jest nie tylko konieczny dla naszych tramwajów, ale to także ukłon wobec wrocławskich kierowców – mówi prezes MPK Krzysztof Balawejder. Każdy, kto tędy jeździ do pracy, wie, jak istotnie poprawi to komfort przejazdu. Kolejny tak duży remont torowiska czeka w tym roku Biskupin i trasę wzdłuż ulicy Olszewskiego.

Firmy pracujące na zlecenie MPK można spotkać na przykład na skrzyżowaniu Teatralnej i Piotra Skargi czy w pobliżu wrocławskiej Opery na Świdnickiej/Podwalu. Wrocławianie mogą obserwować naprawy przy wykorzystaniu metody spawania termitowego. Polega na połączeniu sąsiednich szyn poprzez wypełnienie przestrzeni stopiwem powstającym w tyglu znajdującym się ponad miejscem spawania. Ciekły metal zalewa i wypełnia pustkę między łączonymi odcinkami torów. Spawanie takie stosują także kolejarze – to podstawowa metoda łączenia szyn w rozjazdach i skrzyżowaniach torów, a także podczas naprawy pękniętych szyn kolejowych.

MPK naprawia też sieć trakcyjną pod wiaduktami na Powstańców Śląskich i Trzebnickiej, chociaż największe remonty w ramach tego programu czekają wrocławian w czasie wakacji. Poza tymi dużymi remontami MPK korzystało w kwietniu z mniejszego ruchu we Wrocławiu i prowadziło mniejszych napraw. Wymieniono zwrotnice Piłsudskiego – Stawowa A306/2Z, rondo Reagana B310/8N, rondo Reagana B310/1N, Kazimierza Wielkiego – Krupnicza A401/3Z. Wymieniono 47 metrów szyn na pl. Powstańców Warszawy, 42 metrów szyn na ul. Średzka (most),wyszlifowane zostały szyny w ciągu Toruńska – Kwidzyńska – ok. 4000 metrów toru pojedynczego), na trasie na Pilczyce od mostu w kierunku pętli (do zwrotnicy – ok. 400 metrów toru pojedynczego). Naprawione i wyszlifowane zostały krzyżownice w obrębie skrzyżowania Kazimierza Wielkiego – Krupnicza. Awaryjnie w kwietniu wykonano także 142 spawy pękniętych główek szyn i torów, wstawiono także 24 metry szyn na odcinku Powstańców Śląskich – Jastrzębia oraz Orla, a także na pętli na Kosmonautów.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony