Partnerzy serwisu:

MPK Wrocław przyspiesza remonty torowisk tramwajowych

Redakcja 10.03.2020

MPK Wrocław przyspiesza remonty torowisk tramwajowych
fot. MPK Wrocław
MPK Wrocław zapowiada boom inwestycyjny na torach tramwajowych. Tylko w tym roku nakłady na remont i utrzymanie wyniosą 80 mln zł. To ponad dwa razy więcej niż rok wcześniej wydał ówczesny zarządca, czyli Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta. Plan ZDiUM-u, który sięgał do roku 2030, MPK zrealizuje w tempie o 6 lat krótszym – do roku 2024.
W sumie w tym roku MPK planuje ogłosić aż 70 przetargów. Najtrudniejszym ze względów logistycznych przedsięwzięciem będzie wymiana części rozjazdów oraz skrzyżowań torowych w ścisłym centrum Wrocławia, m.in. na pl. Dominikańskim, na ulicach Świdnickiej, Piłsudskiego, Piotra Skargi oraz na Podwalu.

Największą planowaną inwestycją będzie kompleksowy remont torowiska i sieci trakcyjnej w ciągu ulicy Olszewskiego wraz z pętlą Biskupin. Oznacza to wymianę 3,5 km toru pojedynczego, 1,5 tys. metrów sieci trakcyjnej oraz 1,5 tys. metrów kabli.

Poza tym planowane są modernizacje stacji zasilających sieć trakcyjną. W całym mieście jest ich 20. Na początek remontu doczekają się cztery z nich, w których jeszcze pracują urządzenia z lat 60. i 70. Takie inwestycje oznaczają duże utrudnienia, ale bez nich nie nastąpi odczuwalna poprawa stanu infrastruktury. Prezes Krzysztof Balawejder zapowiada, że potrzebujemy trzech lat intensywnych remontów, aby efekt był odczuwalny.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony