Partnerzy serwisu:

MPK Wrocław podpisał z Modertransem umowę na dodatkowe 21 tramwajów

Witold Urbanowicz 08.03.2021

MPK Wrocław podpisał z Modertransem umowę na dodatkowe 21 tramwajów
mat. UM Wrocław
Zgodnie z zapowiedziami MPK Wrocław wykorzystuje opcję w kontrakcie na dostawy nowych tramwajów. Dziś przewoźnik podpisał dodatkową umowę z Modertransem na 21 w pełni niskopodłogowych tramwajów, zwiększając liczbę wozów objętych zamówieniem do 46.
MPK Wrocław podpisał umowę z Modertransem we wrześniu 2020 r. Opiewała ona na 25 w pełni niskopodłogowych tramwajów Moderus Gamma za blisko 205 mln zł, czyli 8,2 mln zł za sztukę. Pierwszy nowy pojazd ma się pojawić najpóźniej jesienią 2022 roku. Więcej o specyfice zamówienia pisaliśmy tutaj. Zamówienie przewidywało opcję na dostawy kolejnych 21 pojazdów.

Dzisiaj (8 marca) MPK Wrocław podpisał z Modertransem umowę realizacyjną na dostawy 21 tramwajów. Tym samym poznański producent dostarczy do Wrocławia łącznie 46 tramwajów Moderus Gamma za kwotę ok. 372 mln zł. Dostawy potrwają do 2024 r.

– Jakiś czas temu zapowiedzieliśmy, że jest szansa na rozszerzenie kontraktu, obejmującego pierwotnie 25 tramwajów Moderus Gamma. To nowoczesne tramwaje, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, nowoczesny w designie, z dosyć kosmicznymi kształtami. Zamierzamy rozszerzyć kontrakt o kolejne 21 tramwajów. Nowe Gammy będą miały wózki skrętne, klimatyzację, będą w pełni niskopodłogowe. Te tramwaje obsłużą przede wszystkim nowe torowiska – przez Popowice czy na Nowy Dwór, które powstają za ponad pół mld zł – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

– Rozpoczęliśmy już prace projektowe nad tramwajem dla Wrocławia. Zaczęliśmy kompletację wyposażenia specjalistycznego i pakietu naprawczego, które będą dostarczone w ramach umowy. Choć będzie to znany typ - Moderus Gamma, to musi on zostać w pełni dostosowany do wymogów Zamawiającego. MPK decyduje między innymi o malowaniu zewnętrznym, układzie i tapicerce siedzeń, rozmieszczeniu kamer monitoringu, układzie pulpitu motorniczego, dedykowanych funkcjach niektórych systemów. Tych tematów jest bardzo dużo i wraz z postępem prac na bieżąco będziemy prowadzić uzgodnienia – mówi Piotr Pawlak, wiceprezes zarządu Modertrans Poznań.

Jednocześnie MPK ogłasza konkurs na motyw tapicerki. Można wybierać pomiędzy czterema motywami (W jak Wrocław, Most Grunwaldzki, Brama Zoo i Hala Stulecia). Pasażerowie mogą głosować na motywy na profilu facebookowym MPK oraz na stronie portalu Wroclaw.pl.


Zdjęcia pierwszych elementów tramwajów Moderus Gamma dla Wrocławia, fot. fb Jacka Sutryka, prezydenta WrocławiaPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek tramwajowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony