Partnerzy serwisu:

MPK Wrocław chce kupić 11 autobusów elektrycznych

Jakub Rösler 18.10.2021

MPK Wrocław chce kupić 11 autobusów elektrycznych
fot. MPK Wrocław
Wrocławski przewoźnik zamieścił ogłoszenie o przetargu na zakup 11 niskopodłogowych i elektrycznych autobusów przegubowych wraz z systemami ładowania. Oferty w postępowaniu można składać do 30 listopada tego roku, a sam zakup jest dofinansowany z programu Zielony Transport Publiczny.
MPK ogłosiło przetarg obejmujący zakup 11 niskopodłogowych i przegubowych autobusów elektrycznych wraz z elementami do ładowania. W ramach zamówienia oprócz autobusów ma zostać także dostarczona i zamontowana szybka ładowarka, która znajdzie się na pętli przy ulicy Kamieńskiego. Ponadto zajezdni przy Obornickiej powstaną stanowiska szybkiego i wolnego ładowania dla wszystkich 11 pojazdów. Zamówienie jest dofinansowane w ramach pierwszej edycji programu Zielony Transport Publiczny. Wrocław ostatecznie otrzymał dofinansowanie o wartości przekraczającej 46 milionów złotych (choć wnioskował o więcej), a o samym wniosku pisaliśmy tutaj.

Jak na razie nie opublikowano jeszcze dokładnej specyfikacji nowych pojazdów, lecz na dziś wiadomo, że mają być to pojazdy przegubowe, o długości 18 metrów i muszą być one fabrycznie nowe. W postępowaniu mogą startować producenci, którzy w ostatnich 3 latach zrealizowali minimum jedno zamówienie na 5 sztuk przegubowych elektryków, z czego minimum 3 pojazdy zostały wyprodukowane w Unii Europejskiej, lub państwach z którymi UE zawarła umowy o równym traktowaniu przedsiębiorstw. Ponadto co najmniej 3 pojazdy muszą być w służbie od minimum 12 miesięcy.

Oferty w przetargu na autobusy można składać do 30 listopada tego roku, a producent będzie miał 500 dni na realizację zamówienia licząc od dnia podpisania umowy. O wyborze zdecydują okresy gwarancji na magazyn energii, a także oddzielnie na autobusy, obie składowe mają wartość 10% podobnie jak gwarancja na stanowiska ładowania. Ponadto w skład czynników decydujących o wyborze wchodzą jeszcze systemy bezpieczeństwa poprawiające jazdę, poszycie boczne w panelach podzielone pionowo i poziomo, umieszczenie silnika, automatyczne systemy gaszenia pożarów magazynów energii, a najważniejszym czynnikiem jest cena.

MPK ogłosiło osobny przetarg jeśli chodzi o dostawę ładowarek do zajezdni jak i na pętlę przy ulicy Kamieńskiego. Oferty w tym postępowaniu można składać do 18 listopada tego roku, a startować mogą producenci, którzy w przeciągu ostatnich 5 lat wykonali instalację minimum 2 stacji elektroenergetycznych w okresie jednego roku. O wyborze zdecyduje cena, a zwycięzca będzie miał 17 miesięcy na zrealizowanie zamówienia, licząc od dnia podpisania umowy.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony