Partnerzy serwisu:

MPK Tarnów z przetargiem na używane autobusy CNG

Jakub Dybalski 20.11.2018

MPK Tarnów z przetargiem na używane autobusy CNG
fot. Wizardscoat, lic. CC BY SA 3.0
MPK Tarnów rozpisało przetarg na leasing operacyjny pięciu autobusów klasy MAXI z napędem CNG. Co ciekawe, przewoźnik domaga się wyłącznie autobusów marek: Solaris, Scania, Volvo, Mercedes i MAN.
Przewoźnik z Tarnowa, w którym zdecydowanie przedkładają napęd CNG nad elektryczny, chce wziąć autobusy w leasing na 84 miesiące (7 lat). Warunkiem przetargu ma być brak pierwszej wpłaty i 83 opłaty leasingowe plus opłata końcowa w wysokości 1 proc. wartości leasingu. Na oferty czekają w Tarnowie do 6 grudnia. Jedynym kryterium przetargu jest cena.

Autobusy które mają trafić do Tarnowa mają mieć standardową długość ok. 12 metrów. Powinny być niskopodłogowe, trzydrzwiowe (w układzie 2–2–2) i pomieścić co najmniej 96 pasażerów, z czego 30 na miejscach siedzących. Silnik zasilany sprężonym gazem ziemnym powinien spełniać co najmniej normę emisji spalin Euro 5. Autobusy nie mogą być starsze niż wyprodukowane w 2010 r.

Co ciekawe w Tarnowie bardzo konkretnie określono marki autobusów, które mają tam trafić. Mogą to być wyłącznie pojazdy jednego z pięciu producentów – Solarisa, Scanii, Volvo, Mercedesa lub MANa.

Zamawiający zaplanował bardzo krótki czas na dostawę. Autobusy powinny zostać przekazane przewoźnikowi do końca stycznia przyszłego roku.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony