Partnerzy serwisu:

MPK Siedlce kupuje autobusy

Witold Urbanowicz 29.12.2020

MPK Siedlce kupuje autobusy
fot. Solaris
MPK w Siedlcach rozpisało przetarg na dostawy dwóch ok. 10-metrowych autobusów. Pojazdy powinny pojawić się u przewoźnika do końca listopada 2021 r.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa dwóch autobusów o długości 10,1-10,6 m, mieszczących min. 80 pasażerów, z czego 18-21 na miejscach siedzących (w tym min. osiem dostępnych z poziomu niskiej podłogi). Dopuszczane są drzwi w układzie 2-2-2 lub 1-2-2 (szerokość drzwi pojedynczych – min. 750 mm, podwójnych – 1200 mm). Autobusy mają posiadać płaską podłogę, z wejściem na wysokości 320 mm. Wymagany jest silnik o mocy 180-220 kW, spełniający normę Euro 6. Przewidziano wentylację, ogrzewanie i klimatyzację całego pojazdu. Wyposażenie obejmuje monitoring, porty USB do ładowania urządzeń mobilnych, tablice informacyjne LED i LCD, system automatycznych zapowiedzi głosowych, kasowniki.

Termin składania ofert mija 2 lutego. Startować mogą firmy, które w ciągu ostatnich trzech lat zrealizowały co najmniej dwie dostawy na rynek krajów Unii Europejskiej, Królestwa Norwegii lub Konfederacji Szwajcarii, po minimum 2 szt. autobusów w każdej z dostaw, zgodnych co do marki, typu/modelu i długości autobusów oferowanych w postępowaniu w Siedlcach.

O wyborze zdecydują cena (60%), parametry techniczno-eksploatacyjne (35%), zużycie energii (4%), emisja CO2 (1%). Pod uwagę brane będą zastosowane rozwiązania w zakresie konstrukcji nośnej, spełniające wymogi homologacji typu pojazdu w zakresie wytrzymałości ich konstrukcji nośnej, liczba miejsc dostępnych z poziomu niskiej podłogi, układ wylotu spalin, skrzynia biegów, materiał konstrukcyjny szkieletu, nadwozia, ramy. Zamówienie ma zostać zrealizowane w ciągu 200 dni – do końca listopada 2021 r.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony