Partnerzy serwisu:

MPK Poznań z nowymi tramwajami i elektrycznymi autobusami [film]

Michał Szymajda 26.10.2018

MPK Poznań prowadzi obecnie jedną z największych inwestycji taborowych w swojej historii. W jej efekcie w mieście nie będzie już wysokopodłogowych tramwajów. Rozmawialiśmy o tym z Wojciechem Tulibackim, prezesem MPK Poznań, podczas Kongresu Transportu Publicznego i Inteligentnego Miasta w Warszawie.
– Pierwsza podstawowa inwestycja od szeregu lat dotyczy wymiany taboru tramwajowego. Obecnie dotyczy ona zakupu aż 50 tramwajów, z których 30 będzie jednokierunkowych, a 20 dwukierunkowych, m.in. do obsługi nowej linii budowanej przez miasto na Naramowice – mówił Tulibacki.

Pierwszy z tramwajów Gamma zamówiony w poznańskim Moderusie został już zaprezentowany. Tramwaj ma zacząć kursy z pasażerami jeszcze w 2018 roku, o czym piszemy tutaj.

– Drugi ważny element dotyczy wymiany taboru autobusowego. Chcielibyśmy by średnia wieku autobusów nie przekraczała 8 lat. Obecnie kupujemy 37 autobusów i rozpoczynamy nowy projekt w MPK Poznań. Rozstrzygamy też przetarg na autobusy elektryczne, w ramach którego kupimy 15 autobusów przegubowych i 6 autobusów 12-metrowych. – powiedział Wojciech Tulibacki, prezes MPK Poznań. Przewoźnik uzależnia kolejne przetargi na autobusy zeroemisyjne od doświadczeń, które pojawią się trakcie eksploatacji tych pojazdów.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Kongres Transportu Publicznego
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony