Partnerzy serwisu:

MPK Poznań chce kupić do 10 autobusów używanych

Jakub Rösler 25.05.2022

MPK Poznań chce kupić do 10 autobusów używanych
fot. K. Lesińska / MPK Poznań
MPK Poznań właśnie ogłosiło postępowanie na zakup do 10 używanych autobusów o długości 12 metrów. 9 pojazdów stanowi zamówienie podstawowe, natomiast jeden pojazd jest uwzględniony jako opcja.
MPK Poznań ogłosiło postępowanie dotyczące zakupu do 10 autobusów używanych, o długości 12 metrów. Zamówienie jest podzielone na część podstawową, dotyczącą 9 pojazdów, a także opcję, która obejmuje jeszcze jeden autobus. Łącznie przewoźnik może więc zakupić 10 autobusów. Jak czytamy w specyfikacji, używane pojazdy muszą być wyprodukowane w 2013 roku lub później, a przebieg każdego z pojazdów nie może przekroczyć 700 tysięcy kilometrów.

Autobusy mają mieć długość 12 metrów i mieścić co najmniej 95 pasażerów, z czego nie mniej niż 31 na miejscach siedzących, w tym 8 miejsc ma być dostępnych bezpośrednio z niskiej podłogi. Układ drzwi to 2:2:2. Autobusy mają być też wyposażone w silnik Diesla, spełniający normę emisji Euro V, o mocy minimum 180 kW. Pojazdy mają mieć ogrzewanie oraz klimatyzację.

Kabina kierowcy typu półzamkniętego. W pojazdach przewidziano miejsce dla wózków inwalidzkich. Autobusy muszą być też wyposażone w głosowy system informacji pasażerskiej. Oświetlenie pojazdów typu halogenowego.

Pojazdy mają zostać dostarczone w dwóch transzach. Odbiór pierwszej z nich, opiewającej na siedem autobusów, ma mieć miejsce od 1 do 9 września bieżącego roku, natomiast druga część zamówienia, w postaci maksymalnie trzech autobusów, ma zostać dostarczona od 2 do 4 listopada bieżącego roku.

W przetargu mogą startować wykonawcy, którzy wykażą, iż w ciągu trzech ostatnich lat dostarczyli w ramach różnych zamówień łącznie co najmniej 6 autobusów. Oferty w postępowaniu można składać do 23 czerwca 2022 roku. O wyborze zdecydują cena - 96%, a także rok produkcji wraz z przebiegiem oferowanych pojazdów - 3% oraz zużycie paliwa - 1%.

Wymagania pojazdów pasują do 10 autobusów marki Solaris, które MPK dzierżawi od końca 2013 roku. Dzierżawa dobiega końca, tak więc wydaje się, iż przewoźnik chce po prostu wykupić używane już pojazdy.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony