Partnerzy serwisu:

MPK Kraków z ofertami na dwa używane elektrobusy

Witold Urbanowicz 07.08.2020

MPK Kraków z ofertami na dwa używane elektrobusy
fot. MPK Kraków
MPK Kraków otworzyło oferty w przetargu na dostawy dwóch elektrycznych autobusów przegubowych. Na realizację przeznaczono cztery miesiące. Wystartował Solaris, którego pojazdy testowe jeżdżą już w Krakowie.
Przedmiotem przetargu jest zakup dwóch niskopodłogowych autobusów przegubowych zasilanych energią elektryczną, fabrycznie nowych lub używanych, lecz nie starszych niż z roku produkcji 2016 i przebiegu całkowitym nie większym niż 80 000 km każdy. Wykonawca ma dostarczyć też jedną mobilną ładowarkę plug-in o mocy wejściowej 50-60 kW. Więcej o zamówieniu pisaliśmy tutaj.

Wczoraj (6 sierpnia) minął termin składania ofert. Wystartował jedynie Solaris z ofertą na kwotę 2,498 mln zł netto (3,073 mln zł brutto), w tym 1,213 mln zł netto za jeden autobus i 732,4 tys. zł netto za ładowarkę Ekoenergetyka Plus Charger R 60 kW. Złożona oferta jest o niespełna 2,5 tys. zł brutto niższa od zaplanowanego budżetu.

Na realizację zamówienia przeznaczono cztery miesiące. Zapewne więc MPK przyjmie dwa testowe Solarisy III generacji o numerach taborowych DN005 i DN006, które już jeżdżą w Krakowie, a wcześniej obsługiwały Barcelonę.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony