Partnerzy serwisu:

MPK Kraków sprzedaje 99 wycofanych z ruchu autobusów

jd/inf. pras. 30.10.2018

MPK Kraków sprzedaje 99 wycofanych z ruchu autobusów
fot. MPK Kraków
MPK SA w Krakowie wystawiło do sprzedaży rekordową liczbę wycofanych z ruchu autobusów. Do kupienia są Scanie, Jelcze i Solarisy. Może je nabyć każda osoba prywatna lub przedsiębiorstwo. Wystarczy, że spełni wszystkie wymagania licytacji.
16 listopada w budynku administracyjnym Stacji Obsługi Autobusów Wola Duchacka odbędzie się licytacja aż 99 wycofanych z ruchu autobusów. Cena wywoławcza starych pojazdów zaczyna się od 10 000 zł brutto. Od takiej kwoty rozpocznie się licytacja autobusów Scania N113 CLL, Scania CN94 UB, Jelcz 121M/4 CNG, Jelcz 121 MB i Jelcz M 181MB/3. Licytacja Solarisów Urbino 12 rozpocznie się od 12 000 zł brutto. Nieco większa cena wywoławcza, bo 15 000 zł brutto została ustalona za autobusy Jelcz M 083 C, Jelcz 081MB/3 i Solaris Urbino 18.

MPK Kraków sprzedaje prawie setkę pojazdów, bo w tym roku kupiło bardzo dużo nowych autobusów. W lipcu pod Wawel przyjechało 38 przegubowych solarisów. We wrześniu dostarczono 86 mercedesów Citaro, z czego 30 w wersji hybrydowej. Już w październiku 12 kolejnych hybryd, tym razem w wersji przegubowej, dostarczyło Volvo. W tym samym czasie 9 hybrydowych 4–letnich solarisów pozyskano do obsługi linii podmiejskich.

Zainteresowani mogą zobaczyć sprzedawane pojazdy. Autobusy można oglądać na parkingu przy ul. Ujastek, wjazd od ul. Karola Łowińskiego, w dniach od 5 do 15 listopada w godz. 7. -13. po uprzednim kontakcie telefonicznym z MPK. Warunkiem uczestnictwa w licytacji jest m.in. wpłacenie wadium w podanej wysokości w zależności od typu autobusu, oddzielnie na każdy licytowany autobus.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony