Partnerzy serwisu:

MPK Kraków przez koronawirusa wyłącza klimatyzację

Redakcja 03.04.2020

MPK Kraków przez koronawirusa wyłącza klimatyzację
fot. MPK Kraków
Kraków podejmuje kolejne działania w walce z zagrożeniem koronawirusem. W związku z rekomendacjami Sanepidu od jutra wyłączona zostanie klimatyzacja w pojazdach komunikacji miejskiej.
Jak informuje MPK, zgodnie z rekomendacją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Krakowie otrzymaną z Centrum Zarządzania Kryzysowego, w trosce o bezpieczeństwo pasażerów i prowadzących, klimatyzacja w tramwajach i autobusach nie będzie włączana. Taką dyspozycję od jutra, 4 kwietnia otrzymają wszyscy kierowcy i motorniczowie.

MPK przypomina, że prowadzący mają obowiązek samodzielnego otwierania drzwi w tramwajach, w których jest taka techniczna możliwość oraz autobusach na każdym przystanku, także tych na żądanie. Dodatkowo mają także obowiązek wietrzyć pojazdy na pętlach podczas postoju poprzez otwarcie wszystkich drzwi. W każdym pojeździe MPK SA jest także możliwość otwierania okien. Może to samodzielnie zrobić pasażer w każdej sytuacji, gdy tylko uzna to za konieczne.

Już od kilku tygodni autobusy i tramwaje są dezynfekowane, w tym przede wszystkim elementy, których bezpośrednio dotykają pasażerowie – poręcze, uchwyty, przyciski, kasowniki i automaty biletowe. MPK prosi o wyrozumiałość w związku z wyłączeniem klimatyzacji.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport