Partnerzy serwisu:

MPK Kraków przekazało kolejny autobus dla Ukrainy

Jakub Rösler 29.04.2022

MPK Kraków przekazało kolejny autobus dla Ukrainy
fot. MPK Kraków
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne z Krakowa, przekazało kolejny autobus dla samorządu z Ukrainy. Tym razem jeden autobus marki Solaris pojechał do miasta Chmielnicki. To szósty autobus, który krakowski przewoźnik przekazał ukraińskim samorządom.
Trwa akcja przekazywania taboru autobusowego dla ukraińskich miast. Do tej pory swoje pojazdy przekazali już samorządowi przewoźnicy z Poznania, Gdańska i Gdyni czy Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Wśród autobusów, które pojechały już na Ukrainę znalazły się także Solarisy wydelegowane przez MPK Kraków. Przewoźnik wysłał tam pięć pojazdów z 2009 roku.

Teraz MPK poinformowało o tym, że do Ukrainy pojechał szósty autobus, który trafi do miasta Chmielnicki. Przekazany pojazd to Solaris z 2008 roku. Ma długość 12 metrów i zgodnie z zapewnieniami przewoźnika jest w pełni sprawny. Dodatkowo został on załadowany częściami zapasowymi, tak aby w razie usterek pojazd mógł służyć jak najdłużej.

“W związku z dramatycznym apelem władz ukraińskiego miasta Chmielnicki prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podjął decyzję o przekazaniu temu miastu jednego autobusu. Władze Chmielnickiego pilnie potrzebują pojazdów do przewozu uchodźców z rejonu, gdzie trwa wojna do bezpiecznych miejsc na zachodzie Ukrainy. Sytuacja jest na tyle trudna, że liczy się każdy pojazd, który może pomóc w transporcie uciekających przed wojną Ukraińców” – możemy przeczytać na stronie internetowej krakowskiego przewoźnika.

Poza częściami zamiennymi, w autobusie umieszczono także najpotrzebniejsze rzeczy, a więc produkty dla dzieci, środki czystości czy też węże strażackie oraz gaśnice. Jak dodaje MPK Kraków, przekazanie autobusu w żadnym stopniu nie wpłynie na realizację przewozów w tym mieście.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony