Partnerzy serwisu:

MPK Kraków kupuje jeden autobus elektryczny. Może być używany

Jakub Rösler 29.04.2022

MPK Kraków kupuje jeden autobus elektryczny. Może być używany
fot. MPK Kraków
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie ogłosiło właśnie przetarg na dostawę jednego przegubowego autobusu elektrycznego. Pojazd może być nowy lub używany, lecz wyprodukowany nie wcześniej niż w 2017 roku. Oferty można składać do 27 maja bieżącego roku.
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne z Krakowa właśnie ogłosiło przetarg na dostawę… jednego, przegubowego autobusu elektrycznego. Co ciekawe, pojazd nie musi być nowy, ponieważ zamawiający dopuszcza możliwość dostawy autobusu używanego, lecz nie starszego niż wyprodukowanego w 2017 roku. Autobus ma być dostarczony w ciągu trzech miesięcy od dnia podpisania umowy.

Elektryk ma mieć długość mieszczącą się w przedziale 17,5 - 18,75 metra. Preferowany układ drzwi to: 2-2-2-2. Elektrobus ma być w pełni niskopodłogowy. Pojazd ma mieścić od 38 do 45 osób na miejscach siedzących.

Pojazd ma posiadać kabinę typu półzamkniętego i być przystosowany do przewozu osób z niepełnosprawnościami. W autobusie ma znaleźć się klimatyzacja oraz ogrzewanie. Zamawiający dopuszcza możliwość montażu portów USB do ładowania urządzeń mobilnych. Silnik pojazdu ma umożliwić rozpędzenie się do prędkości 40 km/h w ciągu 18 sekund. Energia elektryczna ma być przechowywana w akumulatorach, superkondensatorach bądź innych magazynach energii.

Elektrobus ma być także wyposażony w system rekuperacji energii, a jego ładowanie ma być możliwe zarówno poprzez złącze plug-in jak i poprzez pantograf.

Startować mogą wykonawcy, którzy zaświadczą, iż w ciągu 3 ostatnich lat wykonali dostawy co najmniej jednego autobusu przegubowego. Oferty w postępowaniu można składać do 27 maja bieżącego roku, a o wyborze zdecydują cena - 70%, a także kryterium techniczne, na które składają się: okres gwarancji na cały pojazd, liczba miejsc dostępnych z niskiej podłogi, termin dostawy, bezpieczeństwo, baterie, ogrzewanie, wysokość autobusu oraz felgi.


PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony