Partnerzy serwisu:

MP Technology: Systemy informacyjne podstawą nowoczesnego transportu [film]

Redakcja 22.11.2016

Polskie miasta wdrażają systemy informacji pasażerskiej widząc w przede wszystkim rzeczywiste narzędzie przyciągnięcia pasażerów do komunikacji miejskiej. W dobie smartfonów i bezgotówkowych płatności umieszczanie informacji dotyczącej tylko tego, o której godzinie autobus lub tramwaj powinien przyjechać, a nie kiedy rzeczywiście przyjedzie, jest niewystarczające.
Jednocześnie Systemy Informacji Pasażerskiej (SIP) ewoluują i dzięki innowacjom technicznym posiadają coraz więcej możliwości przekazu dużej ilości informacji.

Nie tylko wyświetlacz

– Dzięki wdrażaniu matryc kolorowych mamy możliwość nie tylko uatrakcyjnienia treści, ale też wyświetlania multimedialnych spotów, filmów czy ogłoszeń publicznych. Dzięki temu systemy informacji mogą generować przychody i pełnić istotniejszą rolę jako kompleksowy nośnik informacji nie tylko z czasami odjazdów – mówi Bolesław Hilarecki, prezes MP Technology.

Obecnie matryce, najważniejsza część tablic, z punktu widzenia pasażera, reprezentują zupełnie inną generacje produktu znanego sprzed kilku lat. Mogą np. pracować w różnych trybach graficznych i multimedialnych , zależnych od, pory dnia czy warunków otoczenia.

Mniejsze, ale czytelniejsze i wandaloodporne

– Są też urządzeniami o wysokiej rozdzielczości i wysokiej jasności. A więc możemy ograniczyć ich wielkość przy zachowaniu funkcjonalności dużych tablic. Ma to też znaczenie nie tylko pod kątem zmniejszenia kosztów wdrożenia czy eksploatacji , np. w wypadku aktów wandalizmu, na który są z resztą bardzo odporne, ale również dużo lepiej wkomponowują się w otoczenie, które niejednokrotnie jest zdecydowanie przesycone małą architekturą– dodaje prezes MP Technology.

Na Kongresie Transportu Publicznego MP Technology, we współpracy z producentem architektury miejskiej – firmą Birkenord, zaprezentowała innowacyjną wiatę przystankową z zabudowanym, niezwykle estetycznym SIPem. Wkrótce stanie ona przy Centrum Handlowym Jantar w Słupsku – miejscowości skąd pochodzi MP Technology.

– Nowoczesna wiata, którą pokazujemy na KTP, posiada zintegrowany system sterowania oświetleniem, dzięki któremu jest to rozwiązanie zdecydowanie bardziej energooszczędne od klasycznych wiat. m W połączeniu z dynamiczną informacją pasażerską otrzymujemy produkt, jakiego w Polsce dotąd nie było – podkreślał Hilarecki. Więcej o wielofunkcyjnej wiacie pokazanej podczas KTP piszemy tutaj.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
KTP 2016
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony