Partnerzy serwisu:

Motorniczowie Tramwajów Śląskich szyją maseczki

Redakcja 14.04.2020

Motorniczowie Tramwajów Śląskich szyją maseczki
fot. TŚ
Zgodnie z decyzją rządu, od czwartku 16 kwietnia przebywanie w przestrzeni publicznej będzie możliwe tylko w maseczkach ochronnych. Motorniczowie spółki Tramwaje Śląskie od początku poprzedniego tygodnia sami szyją maseczki, choć spółka zapewniła wszystkim ten środek ochrony indywidualnej.
Spółka Tramwaje Śląskie z dużym wyprzedzeniem wyposażyła motorniczych w środki ochronne. – Każdy pracownik spółki, a w pierwszej kolejności motorniczowie, kontrolerzy ruchu i pracownicy Zakładu Torów i Sieci, otrzymał żele wiruso- i bakteriobójcze, jednorazowe rękawiczki a później także maseczki ochronne. Działamy tu ze znacznym wyprzedzeniem w porównaniu do rządowych wytycznych, aby zapewnić pracownikom możliwie największe bezpieczeństwo pracy – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie.

Mimo tego, sami motorniczowie postanowili dołożyć swoją cegiełkę do tych działań. W zajezdni Rejonu nr 4 w Gliwicach, motornicze będące w rezerwie postanowiły wykorzystać czas i rozpoczęły szycie maseczek. – Jedna z pań postanowiła przynieść do zajezdni maszynę do szycia i szyć maseczki. Pomysł podchwyciły inne panie i również przywiozły do firmy swoje maszyny. Spółka kupiła odpowiedni materiał i na trzech stanowiskach ruszyła produkcja. Co ważne, to sami pracownicy wyszli z tą inicjatywą, z czego bardzo się cieszymy. To pokazuje, że nasi pracownicy bardzo poważnie i odpowiedzialnie podeszli do sprawy, chcąc przy okazji zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim kolegom, także z innych zajezdni – zaznacza Andrzej Zowada.

Jeżeli nie ma konieczności zmiany innego motorniczego, to w czasie służby rezerwowej motorniczowie (zarówno panie jak i panowie) z gliwickiej zajezdni potrafią wyprodukować nawet 30 maseczek. W ten sposób w przedświąteczny tydzień udało się przygotować około 100 maseczek, a prace nad kolejnymi trwają również po świętach.

Przypominamy, że w komunikacji tramwajowej obowiązują ograniczenia ilości pasażerów. W dalszym ciągu w tramwaju może jednocześnie przebywać maksymalnie tylu pasażerów, ile stanowi połowa liczby miejsc siedzących – w zależności od wagonu od 10 do 38 osób. Stosowna informacja znajduje się przy każdych drzwiach wagonu. Natomiast od czwartku pasażerowie będą mieli obowiązek posiadania maseczki na twarzy. Osoby nieposiadające ochrony na twarzy – jak informują Tramwaje Śląskie – nie będą wpuszczane do wagonów, a jeśli motorniczy stwierdzi takie zachowanie, będzie takiego pasażera wypraszał z pojazdu, a w razie konieczności będzie wzywana policja.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport