Partnerzy serwisu:

Most Poniatowskiego. Na razie nie będzie odcinkowego pomiaru prędkości

Witold Urbanowicz 19.07.2019

Most Poniatowskiego. Na razie nie będzie odcinkowego pomiaru prędkości
fot. Mister No, lic. CC A 3.0 Unported
Niepowodzeniem kończy się przetarg na dostawę i montaż odcinkowego pomiaru prędkości na moście Poniatowskiego. W postępowaniu nie wpłynęła żadna oferta. Pewnym problemem jest fakt, że obecnie tylko jeden podmiot jest certfikowany do dostawy i uruchomienia takiego systemu.
Przedmiotem przetargu była dostawa stacjonarnego urządzenia rejestrującego służącego do pomiaru średniej prędkości na moście Poniatowskiego, który podzielono na cztery odcinki. Zamówienie miało zostać wykonane w tym roku.

Niedawno minął termin składania ofert. Zamawiający nie opublikował jeszcze protokołu, ale jak się dowiedzieliśmy, postępowanie kończy się niepowodzeniem – nie wpłynęła bowiem żadna oferta.

Problemem może być to, że w Polsce jest jedna firma, która ma odpowiednie certyfikaty, umożliwiające instalację takiego systemu. Proces certyfikacji przechodzi drugi podmiot, ale na razie nie wiadomo, kiedy może ona uzyskać odpowiednie uprawnienia. Według naszych informacji ZDM Warszawa planuje teraz dialog techniczny przed ogłoszeniem nowego postępowania.

Zainstalowanie odcinkowego pomiaru prędkości zapowiedział Rafał Trzaskowski, obecny prezydent Warszawy, w czasie zeszłorocznej kampanii wyborczej. Propozycja ta pojawiła się po tragicznym wypadku, w którym rowerzystka jadąca chodnikiem, została potrącona przez pieszego i wpadła pod koła samochodu.

Warszawa, przymierzając się do wprowadzenia odcinkowego pomiaru prędkości, niejako wyręcza Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Samorządy, po wcześniejszych nowelizacjach przepisów, nie mogą karać kierowców za przekraczanie prędkości zarejestrowane przez fotoradary.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony