Partnerzy serwisu:

Moskwa: Tramwaje Witiaź-M z nowej dostawy i w nowej odsłonie wyjechały na tory

Witold Urbanowicz 12.04.2021

arrow
arrow
Moskwa: Tramwaje Witiaź-M z nowej dostawy i w nowej odsłonie wyjechały na tory
fot. PK TS
Moskwa: Tramwaje Witiaź-M z nowej dostawy i w nowej odsłonie wyjechały na tory
Moskwa: Tramwaje Witiaź-M z nowej dostawy i w nowej odsłonie wyjechały na tory
Moskwa: Tramwaje Witiaź-M z nowej dostawy i w nowej odsłonie wyjechały na tory
W poniedziałek (12 kwietnia) na pętli tramwajowej przy stacji metra Sokoł odbyła się prezentacja czterech nowych tramwajów serii 71-931M Witiaź-Moskwa, które charakteryzują się nieco zmienionymi rozwiązaniami względem wcześniejszych pojazdów. Będą one po raz pierwszy obsługiwać linie północno-zachodniej części miasta.
Nowe tramwaje będą kursować na liniach 10, 21 i 28. – To pierwsze tramwaje Witiaź-Moskwa, które pojawiły się w północno-zachodniej części stolicy. To jest nowa dostawa. W zmodernizowanym pojeździe poprawiono wygląd zewnętrzny i wnętrze, przejścia w kabinie zostały poszerzone, liczba miejsc siedzących wzrosła do 70 – dla porównania w starej wersji było ich 60. W najbliższych latach wymienimy już całą flotę tramwajową i będą jeździć tylko nowoczesne tramwaje niskopodłogowe – mówi Władimir Titow, szef wydziału rozwoju moskiewskiego metra w Moskiewskim Wydziale Transportu.

Tramwaje dostarczone w 2021 roku różnią się szeregiem elementów względem wcześniej dostarczonych modeli. Teraz 65% miejsc pasażerskich jest zainstalowanych w kierunku jazdy. Przejścia w kabinie, dzięki węższej przekładni, są szersze o 5%. Zastosowano ekrany LED informacji pasażerskiej o większej rozdzielczości. Zwiększono wydajność klimatyzacji przy jednoczesnym zmniejszeniu poziomu hałasu. Zastosowano kurtyny ciepła na wejściu. Pojawiły się uchwyty do przewozu rowerów.

Drzwi wyposażono w fotokomórki. Teraz w całości wykonane są z jednej tafli szkła i świecą się na zielono po otwarciu bądź na czerwono po zamknięciu. Dodatkowo całe nadwozie otrzymało oświetlenie konturowe, a także logo Mosgortrans.

W tramwaju zainstalowano system rozpoznawania twarzy, poprawiono system gaszenia pożaru. Dodatkowo w kabinie motorniczego pojawił się przycisk do awaryjnego opuszczania pantografu wraz z hakami. Zmodernizowano również parametry eksploatacyjne nowego tramwaju: teraz będzie on bardziej energooszczędny. Integracja systemu superkondensatorów zmniejszy straty energii, a także zapewni płynną pracę.

Dziś w moskiewskiej flocie tramwajowej znajduje się 390 tramwajów Witiaź-Moskwa. Teraz dołączą do tej liczby nowe wagony. PK Transportnyje Sistiemy dostarczył zmodernizowane tramwaje Witaź-Moskwa w ramach kontraktu na produkcję 114 tramwajów dla Moskwy. W okresie od 1 stycznia 2021 r. do 30 czerwca 2022 r. firma przekaże przewoźnikowi 74 tramwaje trójczłonowe 71-931M Witaź-Moskwa oraz 40 jednoczłonowych i niskopodłogowych pojazdów 71-911EM Lwionok, które są już z powodzeniem eksploatowanew Ułan-Ude, Permie, Uljanowsku i Iżewsku.Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony