Partnerzy serwisu:

Moskwa czasowo zniosła bilety ulgowe

Witold Urbanowicz 29.03.2020

Moskwa czasowo zniosła bilety ulgowe
fot. Moskiewskie Metro
W moskiewskim transporcie do 14 kwietnia nie działają bilety ulgowe. Jak wyjaśniają władze Moskwy, celem tego ograniczenia jest ochrona osób najbardziej narażonych na skutki koronawirusa. W Rosji rozpoczyna się właśnie centralnie zarządzony tydzień wolny od pracy.
Miasta i organizatorzy transportu w różny sposób walczą z zagrożeniem koronawirusem. Moskwa, w ramach ochrony najbardziej narażonych, zniosła możliwość bezpłatnych i ulgowych przejazdów dla uczniów, studentów, osób po 65 roku życia oraz z chorobami przewlekłymi (np. cukrzycą, astmą, chorobami nowotworowymi, przewlekłą chorobą nerek, przebytym zawałem serca lub po udarze mózgu). Ograniczenie obowiązuje od 26 marca do 14 kwietnia. Ważność już wykupionych biletów będzie przedłużona.

– Charakter koronawirusa jest taki, że przede wszystkim stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia osób starszych i osób z chorobami przewlekłymi o niskiej odporności. Dlatego naszym głównym zadaniem jest ochrona starszych mieszkańców Moskwy – wyjaśnia Sergiej Sobianin, mer Moskwy.

Dzisiaj Moskiewski Transport poinformował, że większość mieszkańców zrozumiała, że wprowadzony właśnie tydzień wolny od pracy to nie wakacje. Wczoraj (28 marca) ruch był znacząco mniejszy niż w zwykłą sobotę. W metrze zanotowano 67% mniej pasażerów, w transporcie naziemnym o 55% mniej, w kolei podmiejskiej – 37% mniej, taksówkach – 42% mniej, carsharingu – 36% mniej, samochodach prywatnych – 27% mniej, autobusach przybywających z moskiewskiego okręgu – o 70% mniej.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport