Partnerzy serwisu:

Moderusy zbyt drogie dla Grudziądza

Witold Urbanowicz 20.01.2020

Moderusy zbyt drogie dla Grudziądza
Moderus Beta we Wrocławiufot. Janusz Krzeszowski/wroclaw.pl
Grudziądz niespodziewanie unieważnił przetarg na zakup czterech częściowo niskopodłogowych tramwajów wraz z dźwigiem. Oferta Modertransu na kwotę 25,4 mln zł brutto, przewyższająca budżet o 3 mln zł, okazała się zbyt droga.
Przedmiotem zamówienia była dostawa czterech fabrycznie nowych, wieloczłonowych, jednokierunkowych, niskopodłogowych albo częściowo niskopodłogowych. Długość pojazdu określono na 26-29 m (ze zderzakami), a szerokość – 2,35-2,4 m. Tramwaj musi być co najmniej dwuczłonowy, z co najmniej jednym członem niskopodłogowym z udziałem min. 20% niskiej podłogi dla pasażerów stojących. W ramach zamówienia miasto wymagało też pojazdu do wkolejania tramwajów (żurawia samochodowego dla potrzeb ratownictwa technicznego). Więcej o wymaganiach pisaliśmy tutaj.

Termin składania ofert minął tuż przed końcem roku. Wystartował jedynie Modertrans, który wycenił dostawy na blisko 25,4 mln zł brutto. To nieznacznie więcej, niż wycenił zamawiający, który budżet na sfinansowanie zamówienia określił na kwotę 22,180 mln zł brutto.

Ostatecznie jednak Grudziądz postanowił unieważnić budżet z uwagi na przekroczenie budżetu. Nowy przetarg ma zostać ogłoszony w ciągu kilku tygodni.

Jednocześnie trwa przetarg na przebudowę torowisk tramwajowych w ciągu Toruńskiej, Chełmińskiej i Konstytucji 3 Maja. W sumie inwestycja obejmie ok. 7 km toru pojedynczego. Zmieniony termin składania ofert mija w pod koniec stycznia.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek tramwajowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony