Partnerzy serwisu:

Modertrans dostarczył wszystkie tramwaje w ramach opcji dla Tramwajów Śląskich

Witold Urbanowicz 30.09.2020

Modertrans dostarczył wszystkie tramwaje w ramach opcji dla Tramwajów Śląskich
fot. Modertrans
Modertrans dostarczył dla Tramwajów Śląskich pięć dodatkowych krótkich, jednoczłonowych tramwajów Moderus Beta. Po śląsko-zagłębiowskiej sieci tramwajowej jeździ już 15 tramwajów z rodziny MF 10 AC / 11 AC BD.
W marcu 2018 r. Tramwaje Śląskie podpisały umowę z Modertransem na dostawę wyjątkowych jednoczłonowych, częściowo niskopodłogowych tramwajów. Kontrakt opiewał na osiem tramwajów jednokierunkowych MF 10 AC, dwa dwukierunkowe MF 11 AC BD (z przeznaczeniem dla obsługi bytomskiej linii 38) oraz pięć jednokierunkowych w ramach opcji. Pierwszy nowy tramwaj wozi pasażerów od czerwca. Pojazdy otrzymały stylistykę w pełni niskopodłogowych tramwajów z rodziny Moderus Gamma.

Po rezygnacji z dofinansowania unijnego na budowę nowej trasy tramwajowej w Katowicach pojawiły się dodatkowe środki na projekty tramwajowe. Spółka, w ramach III etapu projektu unijnego, postanowiła m.in. sfinansować zakup tramwajów w ramach opcji.

Jak poinformował Modertrans, we wrześniu zostały dostarczone ostatnie tramwaje Moderus Beta z prawa opcji. „Na trasach w Bytomiu, Chorzowie, Katowicach i Sosnowcu można na co dzień spotkać piętnaście wagonów tego typu. Co więcej, łącznie dostarczone tramwaje przejechały już prawie 130 000 kilometrów” – informuje producent.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony