Partnerzy serwisu:

Mobilis obsłuży linie dowozowe Kolei Małopolskich

Dominik Lebda 14.08.2017

Mobilis obsłuży linie dowozowe Kolei Małopolskich
Fot. Gmina Wieliczka
Mobilis został wybrany na operatora autobusowych linii dowozowych Kolei Małopolskich. Firma zajmie się obsługą sześciu tras, w tym kilku nowych.
W drugiej połowie lipca Koleje Małopolskie ogłosiły przetarg na obsługę autobusowych linii dowozowych do przystanków Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej w Wieliczce. Przewoźnik założył reorganizację i rozbudowę dotychczasowego układu linii dowozowych (czytaj więcej). 

Obecnie funkcjonują trzy linie dowozowe z Wieliczki do Byszyc (B1), Raciborska (R1) i Dobranowic (D1). Przetarg został ogłoszony na sześć linii, ponieważ trzy obecnie funkcjonujące zostaną rozbudowane, a kolejne trzy wytyczone jako nowe linie. Zostaną uruchomione trzy linie dowozowe rozpoczynające się w Świątnikach Górnych. Autobusy linii B1 pojadą przez Byszyce, Gorzków, Koźmice, Sierczę i Rożnową. Linia R1 będzie wiodła przez Byszyce, Grajów, Raciborsko, Koźmice i Pawlikowice. Zupełnie nowa linia S1 została wyznaczona przez Rzeszotary, Ochojno, Podstolice i Grabówki.

Linia D1 (obecnie z Dobranowic) będzie kursowała z Huciska do Wieliczki przez przez Dobranowice, Chorągwicę i Mietniów. Kolejna nowa linia G1 pojedzie z Grabi przez Węgrzce Wielkie, Kokotów, Śledziejowice i Czarnochowice. Trzecia nowa linia G2 ma być połączeniem linii G1 i S1.

Obecnie obsługą linii dowozowych zajmuje się KrakTransRem, spółka córka MPK Kraków. Koleje Małopolskie poinformowały, że najkorzystniejszą ofertę w ostatnim przetargu złożyła firma Mobilis Sp. z o. o. Mobilis zaproponował cenę za jeden wozokilometr na poziomie 4,20 zł. Liczba wozokilometrów zaplanowana do realizacji w ramach umowy wyniesie 275 533,9 wzkm, a łączny koszt zamówienia to 1 157 242, 38 zł. Koleje Małopolskie zakładają przekazanie zlecenia najpierw na cztery miesiące, a potem na kilka lat w ramach umowy wieloletniej. Zamówienie Kolei Małopolskich zakłada rozpoczęcie funkcjonowania nowego, rozszerzonego układu linii dowozowych od 1 września.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony