Partnerzy serwisu:

Mobilis – jako podwykonawca MPK – w pełni wjeżdża do Wrocławia

inf. prasowa MPK Wrocław / Mobilis 03.04.2020

arrow
arrow
Mobilis – jako podwykonawca MPK – w pełni wjeżdża do Wrocławia
fot. MPK
Mobilis – jako podwykonawca MPK – w pełni wjeżdża do Wrocławia
Mobilis – jako podwykonawca MPK – w pełni wjeżdża do Wrocławia
Mobilis – jako podwykonawca MPK – w pełni wjeżdża do Wrocławia
30 autobusów więcej we Wrocławiu – tyloma pojazdami będzie woziła pasażerów firma Mobilis, drugi podwykonawca MPK Wrocław, który systematycznie od stycznia dostarcza przewoźnikowi pojazdy. Jutro (tj. 4.04) na ulice Wrocławia wyjedzie trzecia i zarazem ostatnia partia zamówionych autobusów.
Dokładnie w najbliższą sobotę, 4 kwietnia na ulice Wrocławia wyjedzie trzecia i tym samym ostatnia partia autobusów dostarczonych i obsługiwanych przez Mobilis. W sumie będzie to 12 przegubowych nowych pojazdów marki Mercedes Conecto G. Wcześniej, w styczniu i w lutym na wrocławskie ulice trafiło 18 autobusów przewoźnika marki Isuzu Citiport. Autobusy marki Mercedes-Benz zostały dostarczone przez spółkę EvoBus Polska, z kolei pojazdy typu ISUZU przyjechały do Wrocławia za pośrednictwem dilera – firmy Busimport.

– Nowe autobusy naszego podwykonawcy będą kursować na liniach 115, 118 i 133 – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. – Dzięki nim MPK będzie mogło realizować więcej kursów na innych liniach, co sprawi, że podróżowanie komunikacją miejską, zwłaszcza w tym trudnym okresie epidemicznym, stanie się bardziej komfortowe i bezpieczne dla pasażerów. Wygramy tą wojnę. Razem – dodaje.

Dzięki dodatkowym pojazdom firmy Mobilis oraz zakupowi 60 nowych Mercedesów przez MPK już w tym roku 85 proc. wrocławskich autobusów będzie miało klimatyzację, a wiek taboru spadnie do niecałych 5 lat.

Swoją bazę we Wrocławiu Mobilis ma przy ulicy Tyskiej 16. Docelowo Mobilis zatrudni w sumie prawie 90 osób, w tym ponad 70 kierowców. – Cieszymy się, że będziemy mogli świadczyć swoje usługi dla Wrocławia, który jest trzecim obsługiwanym przez naszą firmę miastem po Warszawie i Krakowie. Mamy nadzieję, że pasażerowie będą zadowoleni z nowych autobusów – mówi Łukasz Trzaska, prezes spółki Mobilis.

Umowa podpisana została do lutego 2025 roku. Przewoźnik ma wykonywać rocznie dla MPK średnio 2,1 mln wozokilometrów. Wartość umowy wyniosła 120 996 200 brutto.

Mobilis działa na polskim rynku transportowym od września 2001 roku. Aktualnie realizuje usługi przewozowe m.in. w Warszawie i Krakowie. Firma zatrudnia ponad tysiąc osób.  Jak podkreśla Mobilis, przewozy miejskie są dziś głównym kierunkiem rozwojowym firmy. Celem spółki jest rozwijanie dotychczasowej oferty dotyczącej komunikacji miejskiej – zwiększanie swojej obecności jako przewoźnika w miastach, w których realizuje taką usługę oraz pozyskanie kontraktów w nowych miastach. Obecnie Mobilis posiada 278 autobusów do przewozów w całym kraju, najwięcej w Warszawie – bo aż 169, w Krakowie – 79 i 30 we Wrocławiu.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony