Partnerzy serwisu:

MKA Jastrzębie-Zdrój z jedną ofertą na leasing autobusów

Witold Urbanowicz 21.05.2021

MKA Jastrzębie-Zdrój z jedną ofertą na leasing autobusów
fot. Solaris
Międzygminna Komunikacja Autobusowa w Jastrzębiu-Zdroju otworzyła oferty w przetargu na leasing siedmiu 12-metrowych autobusów. Pojazdy mają zostać dostarczone w te wakacje. Okres leasingu ustalono na sześć lat.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa w formie leasingu operacyjnego siedmiu nowych autobusów miejskich dla MKA w Jastrzębiu-Zdroju. Zamawiający wymaga pojazdów o długości 11,8-12,2 m, które pomieszczą min. 88 pasażerów, z czego min. 24 na miejscach siedzących. Wymagany jest silnik o mocy min. 200 kW. W pojeździe znajdować powinny się drzwi w układzie 2-2-2. Wymagane jest wejście na wysokości 340 mm. Pojazdy będą wyposażone w okna przesuwne, klimatyzację, elektroniczną informację pasażerską, monitoring.

Dzisiaj (21 maja) minął termin składania ofert. Wystartował jedynie Solaris w konsorcjum z PKO Leasing. Producent zaoferował kwotę 8,948 mln zł brutto, co nieznacznie przekracza budżet określony na kwotę 8,905 mln zł brutto.

Na realizację zamówienia przeznaczono pięć miesięcy – do końca sierpnia 2021 r. Okres leasingu ustalono na 72 miesiące (sześć lat) od podpisania protokołu przekazania autobusów. Zamawiający przewiduje możliwość odkupu autobusów po upływie tego terminu.

MKA powstała w 2020 r. w ramach reorganizacji spółki PKM Jastrzębie-Zdrój. Przewoźnik jest operatorem wewnętrznym Międzygminnego Związku Komunikacyjnego w Jastrzębiu-Zdroju.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony