Partnerzy serwisu:

MKA Jastrzębie-Zdrój kupuje nowe autobusy

Witold Urbanowicz 14.04.2021

MKA Jastrzębie-Zdrój kupuje nowe autobusy
fot. MZK Jastrzębie Zdrój
Międzygminna Komunikacja Autobusowa w Jastrzębiu-Zdroju ogłosiła przetarg na leasing siedmiu 12-metrowych autobusów. Pojazdy mają zostać dostarczone w te wakacje. Okres leasingu ustalono na sześć lat. 
Przedmiotem zamówienia jest dostawa w formie leasingu operacyjnego siedmiu nowych autobusów miejskich dla MKA w Jastrzębiu-Zdroju. Zamawiający wymaga pojazdów o długości 11,8-12,2 m, które pomieszczą min. 88 pasażerów, z czego min. 24 na miejscach siedzących. Wymagany jest silnik o mocy min. 200 kW. W pojeździe znajdować powinny się drzwi w układzie 2-2-2. Wymagane jest wejście na wysokości 340 mm.

Termin składania ofert mija 14 maja. Startować mogą firmy, które w ciągu ostatnich trzech lat zrealizowały co najmniej jedną dostawę co najmniej pięciu miejskich autobusów niskopodłogowych. O wyborze zdecydują cena (60%), parametry techniczno-eksploatacyjne (30%) oraz termin dostawy (10%). Pod uwagę brane będą materiał konstrukcyjny szkieletu nadwozia i podwozia, pojemność silnika, moc silnika, gwarantowany okres międzyobsługowy silnika, spełnienie wymogów homologacji w zakresie wytrzymałości konstrukcji nośnej, poszycie zewnętrzne ścian bocznych zewnętrznych, mocowanie paneli bocznych. Pojazdy będą wyposażone w okna przesuwne, klimatyzację, elektroniczną informację pasażerską, monitoring.

Na realizację zamówienia przeznaczono pięć miesięcy – do końca sierpnia 2021 r. Okres leasingu ustalono na 72 miesiące (sześć lat) od podpisania protokołu przekazania autobusów. Zamawiający przewiduje możliwość odkupu autobusów po upływie tego terminu.

MKA powstała w 2020 r. w ramach reorganizacji spółki PKM Jastrzębie-Zdrój. Przewoźnik jest operatorem wewnętrznym Międzygminnego Związku Komunikacyjnego w Jastrzębiu-Zdroju.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony