Partnerzy serwisu:

Michałowice uruchamiają własne linie autobusowe. Mieszkańcy pojadą bezpłatnie

Jakub Madrjas 10.10.2020

Michałowice uruchamiają własne linie autobusowe. Mieszkańcy pojadą bezpłatnie
fot. Kombud
Od poniedziałku (12 października) w podwarszawska gminie Michałowice uruchomi własną komunikację. Autobusy, uruchamiane ze wsparciem Funduszu Autobusowego, dojadą m. in. do stacji kolejowych w Warszawie i w Pruszkowie. Dla mieszkańców będą bezpłatne.
Jak czytamy na stronie gminy, Linia M1 (z połączeniem do Warszawy – linia M 1.2) skomunikuje mieszkańców Sokołowa, Suchego Lasu, Pęcic oraz Pęcic Małych z Urzędem Gminy, WKD Reguły oraz z PKP Ursus. Z kolei linia M3, powstała w odpowiedzi na liczne wnioski mieszkańców w związku z likwidacją raszyńskiej linii L23, skomunikuje mieszkańców gminy z Jankami i PKP Pruszków.

Ceny biletów jednorazowych to 3 zł za normalny i 1 zł za ulgowy, a miesięczny na jedną linię kosztuje 80 zł (40 zł ulgowy). Bilet miesięczny na wszystkie linie to koszt 120 zł. Bilety sprzedaje kierowca. Do końca roku osoby posiadające spersonalizowaną Kartę Mieszkańca Gminy Michałowice, za jej okazaniem, będą podróżować bezpłatnie.

Rozkład jazdy i schematy można znaleźć tutaj. Jak przypomina urząd gminy, w związku z obostrzeniami limit osób w komunikacji autobusowej wynosi 50% ogółu miejsc stojących i siedzących.

Warto zauważyć, że projekt związany z uruchomieniem komunikacji jest dofinansowany z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Mieszkańcy korzystają też od dłuższego czasu z biegnącej przez gminę linii R1 z Pruszkowa do P+R Krakowska, którą uruchomił z dofinansowaniem z Funduszu Raszyn. Z drugiej strony, zlikwidowana została linia dowozowa L23 (powiązana z warszawskim ZTM) na podobnej trasie (dalszego funkcjonowania linii nie można finansować z FRPA).

Uruchomienie lokalnej komunikacji autobusowej to kolejny krok w rozwoju transportu zbiorowego w gminie po uruchomieniu „Biletu Michałowiczanina” na przejazdy WKD w lipcu tego roku.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Bezpłatna komunikacja
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony