Partnerzy serwisu:

Michał Zięba wzmacnia ZDG TOR

ZDG TOR 04.05.2016

Michał Zięba wzmacnia ZDG TOR
Michał Ziębafot. ZDG TOR
Michał Zięba rozpoczął współpracę z Zespołem Doradców Gospodarczych TOR jako Dyrektor Działu Bezpieczeństwa Kolejowego i Interoperacyjności.
Michał Zięba z wykształcenia jest radcą prawnym po aplikacji radcowskiej prowadzonej przy OIRP w Warszawie. Ukończył Wydział Prawa i Administracji UMCS w Lublinie. Jest również absolwentem studiów podyplomowych w Polskiej Akademii Nauk. Od początku aktywności zawodowej związany z regulowanymi sektorami infrastrukturalnymi, początkowo z lotnictwem cywilnym, telekomunikacją a następnie z transportem kolejowym. Ostatnio zajmował stanowisko Dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa Kolejowego w Urzędzie Transportu Kolejowego gdzie odpowiadał m.in. za procesy związane z certyfikacją przewoźników kolejowych, zarządców infrastruktury i podmiotów odpowiedzialnych za utrzymanie wagonów towarowych, wydawaniem świadectw bezpieczeństwa dla użytkowników bocznic kolejowych, zatwierdzaniem dokumentacji systemu utrzymania pojazdów kolejowych oraz licencjonowaniem maszynistów.

W czasie pracy w Departamencie Zezwoleń Technicznych i Interoperacyjności, jako naczelnik Wydziału Rynku Infrastruktury zajmował się natomiast dopuszczaniem do eksploatacji podsystemów strukturalnych, budowli i urządzeń stosowanych na rynku kolejowym a także nadzorem nad jednostkami notyfikowanymi dokonującymi oceny zgodności m.in. z Technicznymi Specyfikacjami Interoperacyjności.

Prelegent w licznych konferencjach branżowych w obszarze bezpieczeństwa i interoperacyjności oraz wykładowca na uczelniach wyższych. Brał aktywny udział w pracach legislacyjnych zmian ustawy o transporcie kolejowym i rozporządzeń wykonawczych, w tym w zakresie implementacji dyrektyw Unii Europejskiej. Reprezentował Polskę w spotkaniach Europejskiej Agencji Kolejowej w tym na posiedzeniach Rady Administracyjnej ERA czy grupy NSA Network oraz w ramach programu twinningowego Komisji Europejskiej doradzając Ministerstwu Transportu Ukrainy.

W Zespole Doradców Gospodarczych TOR będzie zajmował się m.in. obszarami zarządzania bezpieczeństwem i utrzymaniem oraz zarządzania ryzykiem w transporcie kolejowym, bezpieczeństwem na bocznicach kolejowych, dostępem do infrastruktury kolejowej i obiektów infrastruktury usługowej, inwestycjami w tabor i modernizacje linii kolejowych oraz procesem dopuszczania do eksploatacji wyrobów kolejowych.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Plany transportowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony