Partnerzy serwisu:

Miasta z GZM przekazały 13 miejskich autobusów dla Lwowa

Jakub Rösler 25.03.2022

arrow
arrow
Miasta z GZM przekazały 13 miejskich autobusów dla Lwowa
fot. fb Andrzej Dziuba
Miasta z GZM przekazały 13 miejskich autobusów dla Lwowa
Miasta z GZM przekazały 13 miejskich autobusów dla Lwowa
Miasta z GZM przekazały 13 miejskich autobusów dla Lwowa
Miasta z GZM przekazały 13 miejskich autobusów dla Lwowa
Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Tychach, Katowicach, Świerklańcu oraz Sosnowcu, przekazały łącznie 13 autobusów miejskich dla Lwowa. To odpowiedź na apel władz tego miasta. Lwowskie pojazdy wyjechały na front, gdzie pomagają wozić żołnierzy oraz rannych.
Polskie miasta coraz chętniej zaczynają decydować się na pomoc ukraińskim samorządom także na gruncie transportowym. Do Ukrainy wyruszają kolejne konwoje złożone z miejskich autobusów, które są darem dla ukraińskich miast. Jednym z pierwszym takich działań była deklaracja MPK Wrocław, które zadeklarowało gotowość przekazania do Ukrainy tramwajów z serii 105Na. W kolejnych dniach do “transportowej” pomocy dołączały kolejne samorządy.

13 kolejnych autobusów miejskich jest w drodze do Ukrainy. Zostały one przekazane przez przewoźników samorządowych z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Tychach, Katowicach, Świerklańcu oraz Sosnowcu. O wspólnej inicjatywie poinformowali włodarze miejscowości, w których funkcjonują przewoźnicy.

“Jutro o świcie 13 autobusów z PKM Tychy, PKM Katowice, PKM Świerklaniec i PKM Sosnowiec wyjadą do Lwowa by tam służyć mieszkańcom “ – napisał na swoim facebooku w środę wieczorem prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

“Gdy pojawił się wątek brakujących autobusów uznałem, że i tym razem musimy pomóc. W związku z tym z #Katowice na Ukrainę pojadą trzy autobusy. Na apel odpowiedziały także inne miasta, m.in. Tychy, Sosnowiec i Świerklaniec. Jako samorządy dokładamy wszelkich starań, by okazywana pomoc była na jak najwyższym poziomie. Autobusy przeszły pełen przegląd techniczny i wierzymy, że posłużą mieszkańcom Lwowa i przyjezdnym z miast objętych działaniami wojennymi przez długi czas” – dodał na swoim profilu na facebooku prezydent Katowic, Marcin Krupa.

3 pojazdy pochodzą z Katowic, 7 z Tych, a 3 pozostałe ze Świerklańca oraz Sosnowca. Co ważne autobusy jadą wypełnione po brzegi darami, co można zobaczyć na poniższym zdjęciu. Przekazane pojazdy są różnego typu, ale na zdjęciach zamieszczonych w internecie można rozpoznać autobusy marek Mercedes, Solaris czy Maz.fot. fb Miasto Tychy

Jak poinformował wczoraj wieczorem prezydent Arkadiusz Chęciński, pierwszy Mercedes z PKM Sosnowiec, oznaczony numerem bocznym 743, dotarł już do Ukrainy.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony