Partnerzy serwisu:

Metrowskie pszczoły szykują się do zimy

Redakcja 01.10.2020

Metrowskie pszczoły szykują się do zimy
fot. MW
Pięć pszczelich rodzin, które niemal rok temu osiedliły się na Stacji Techniczno-Postojowej Metra Warszawskiego powoli kończy pracę i szykuje się do zimy. W tym roku zebrano 120 kg miodu.
Na czym polega przygotowanie? Przede wszystkim doświadczony pszczelarz otwiera ule i sprawdza kondycję pszczół. Sprawdza każdą ramkę, a następnie ustawia ją w taki sposób, by pszczoły miały jak najlepszy dostęp do nagromadzonego miodu. Zostaną też dokarmione specjalną mieszaniną ziół i cukru buraczanego, aby nie czuły potrzeby szukania pokarmu na zewnątrz.

120 kilogramów

– Po niemal roku można powiedzieć, że pszczoły dobrze się zadomowiły na Kabatach – ocenia bartnik Marek Kowalski, który opiekuje się metrowskimi ulami. Najlepiej świadczą o tym bogate zbiory. W tym roku odbyły się trzy miodobrania i udało się zebrać ponad 120 kg miodu. Słoiczki miodu z pierwszego miodobrania były nagrodą w cotygodniowych, ogłaszanych w trakcie wakacji, zagadkach. 

Drewniane domki

Pszczoły rasy Carnica zostały sprowadzone przez Metro Warszawskie w październiku 2019 roku zajęły pięć drewnianych uli, położonych na uboczu STP, tuż przy łące kwietnej. Mają tu dobre warunki, spokój i jednocześnie bardzo bogatą roślinność dookoła.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Metro Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony