Partnerzy serwisu:

Metropolia GZM wchodzi do PKM-ów Gliwice, Tychy i Sosnowiec

Witold Urbanowicz 24.11.2020

Metropolia GZM wchodzi do PKM-ów Gliwice, Tychy i Sosnowiec
fot. Volvo
Na najbliższej sesji zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii mają zostać przyjęte uchwały o przystąpieniu GZM do Przedsiębiorstw Komunikacji Miejskiej w Gliwicach, Tychach i Sosnowcu. Dzięki temu ZTM w Katowicach będzie mógł zlecać wykonywanie usługi transportowej tym podmiotom komunalnym bez przetargu.
W środę (25 listopada) odbywa się XXIX sesja zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Porządek obrad zawiera trzy uchwały w sprawie przystąpienia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii do spółek prawa handlowego Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Tychach, Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Gliwicach i Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu.

Jak wyjaśnia GZM, znowelizowane przepisy o prawie zamówień publicznych stwarzają możliwość bezpośredniego powierzenia – bez przetargu – usługi przewozów pasażerskich komunalnym przedsiębiorstwom komunikacyjnym, utworzonym przez gminy wchodzące w skład GZM. Aby to jednak było możliwe, konieczne jest dokonanie zmian w aktach założycielskich – m.in. w zakresie sprawowania przez GZM nadzoru nad organem zarządzającym lub posiadania przez GZM prawa do mianowania ponad połowy składy składu organu nadzorczego lub zarządzającego.

Wcześniej ZTM rozważał, gdyby względy prawne nie pozwoliły, opcję rozpisania przetargów.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony