Partnerzy serwisu:

Metro zastanawia się nad ujednoliceniem sygnału zamykania drzwi

Witold Urbanowicz 10.11.2020

Metro zastanawia się nad ujednoliceniem sygnału zamykania drzwi
fot. WU
Metro Warszawskie zleca wykonanie analizy, która odpowie na pytanie o zasadność i możliwości ujednolicenia sygnałów zamykania drzwi w różnych typach taboru. Opracowanie ma powstać do końca roku.
Przedmiotem zapytania jest przeprowadzenie analizy zasadności ujednolicenia sygnalizacji ostrzegawczej zamknięcia drzwi pasażerskich we wszystkich rodzajach taboru metra. Obecnie inny sygnał jest w składach rosyjskich i Alstomach, a inny w Inspiro. W dodatku w pociągach rosyjskich komunikaty i sygnały zamknięcia drzwi nie są bezpośrednio powiązane z zamykaniem drzwi (w pozostałych typach taboru jest to sprzężone).

Analiza ma zawierać informacje, czy ujednolicenie sygnalizacji ostrzegawczej „będzie miało wpływ na polepszenie odbioru przez pasażerów sygnału ostrzegawczego”. – Mieliśmy sygnały od pasażerów, że nie pasują im różne sygnały zamykania drzwi. Nasi specjaliści postanowili sprawdzić, czy obecne i proponowane rozwiązania są zgodne z normami. W oparciu o te analizy będą podejmowane dalsze decyzje – informuje Maciej Czerski z biura prasowego Metra Warszawskiego.

Wykonawca ma przedstawić też propozycje, w jako sposób należałoby ujednolicić tę sygnalizację, w tym określi, która sygnalizacja powinna zostać uznana za standard. W tym celu wykonawca będzie mógł dokonać oględzin taboru, w tym m.in. przeprowadzenie pomiaru ciśnienia akustycznego. Analiza ma zostać wykonana do końca roku.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Metro Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony