Partnerzy serwisu:

Metro zastanawia się, czy wymienić schody ruchome na stacji Centrum

Witold Urbanowicz 30.05.2019

Metro zastanawia się, czy wymienić schody ruchome na stacji Centrum
fot. WU
Schody ruchome w południowej głowicy stacji Centrum to najbardziej obciążone urządzenia w warszawskim metrze. Powtarzające się awarie i długotrwałe przestoje są uciążliwe dla pasażerów. Metro Warszawskie zleci analizę, czy i w jaki sposób należałoby wymienić wysłużone już schody.
Metro Warszawskie prowadzi postępowanie na wykonanie ekspertyzy w sprawie wymiany sześciu ciągów schodów ruchomych firmy Otis, znajdujących się w południowej głowicy stacji Centrum, łączących perony z tzw. patelnią. – Te stare, 20-letnie urządzenia to najbardziej oblegane schody w metrze. Chcemy wiedzieć, czy się kwalifikują do wymiany, a jeśli tak – ile to będzie kosztować i jak to przeprowadzić, by utrudnienia dla pasażerów były jak najmniejsze – mówi Maciej Czerski z biura prasowego Metra Warszawskiego.

Po południowej stronie stacji Centrum nie ma schodów zwykłych. Powtarzające się awarie są niezwykle uciążliwe dla pasażerów. Ostatnio było głośno o wypadku, kiedy schody nagle przyspieszyły, doprowadzając do upadku podróżnych. Problemem jest też długi czas napraw, wiążący się z brakiem łatwo dostępnych części zamiennych do przestarzałych urządzeń.

Wykonawca będzie musiał przeprowadzić inwentaryzację urządzeń wraz z oceną ich stanu technicznego, przeanalizować dane dot. awaryjności z okresu ostatnich trzech lat. Na tej podstawie autorzy analizy będą zobowiązani do analizy celowości remontu bądź wymiany schodów wraz z opracowaniem przybliżonego harmonogramu, kosztorysu oraz określeniem dróg transportowych i logistycznych.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Metro Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony