Partnerzy serwisu:

Metro z przetargiem na lokale na II linii. Także na Woli na nowych stacjach

Witold Urbanowicz 13.11.2019

Metro z przetargiem na lokale na II linii. Także na Woli na nowych stacjach
Stacja Płockafot. MJ
Metro Warszawskie rozpisało przetarg na wynajem blisko 50 lokali handlowo-usługowych na stacjach II linii metra, w tym 21 na trzech budowanych stacjach na Woli. Do wynajmu wystawionych jest też 12 pomieszczeń magazynowych.
W przetargu wystawiono wolne lokale na czynnych stacjach II linii metra na odcinku od Ronda Daszyńskiego do Trockiej, a także na budowanych stacjach C8 Płocka, C7 Młynów i C6 Księcia Janusza. W sumie do wynajmu przeznaczono 49 lokali handlowo-usługowych i 12 pomieszczeń magazynowych.

Na stacjach C9 Rondo Daszyńskiego, C10 Rondo ONZ, C12 Nowy Świat-Uniwersytet oraz C15 Dworzec Wileński do wynajmu wystawiono po jednym lokalu. Na stacji C13 Centrum Nauki Kopernik cztery lokale, na stacji C16 Stadion Narodowy sześć lokali, na stacjach C16 Szwedzka, C17 Targówek Mieszkaniowy i C18 Trocka po trzy lokale handlowo-usługowe. Do tego na nowych stacjach na odcinku wschodnim-północnym na Targówku przewidziano sześć pomieszczeń magazynowych.

Na budowanym odcinku zachodnim na Wolę zaplanowano pod wynajem 21 lokali handlowo-usługowych i sześć pomieszczeń magazynowych. Na stacji C8 Płocka w obydwu głowicach znajdują się po dwa lokale handlowo-usługowe oraz po jednym pomieszczeniu magazynowym. Na stacji C7 Młynów w każdej głowicy znajdują się po trzy lokale handlowo-usługowe oraz po jednym pomieszczeniu magazynowym. Najwięcej lokali znajduje się na stacji C6 Księcia Janusza. W głowicy wschodniej – cztery lokale handlowo-usługowe i jedno pomieszczenie techniczne, a w głowicy zachodniej zaplanowano mini-pasaż z siedmioma lokalami handlowo-usługowymi i jednym pomieszczeniem magazynowym. Lokale na pozostałych stacjach są ulokowane nieco z boku – za halami odpraw z bramki biletowymi i schodami na peron.

W lokalach wyklucza się sprzedaży napojów alkoholowych, artykułów, które mogą spowodować zagrożenie obiektu (np. artykuły pirotechniczne, broń, rozpuszczalniki, farby w opakowaniach ciśnieniowych), jak również artykułów, które nie są dopuszczone do przewozu komunikacją publiczną w Warszawie. Nie jest dopuszczone również prowadzenie działalności, której rodzaj mógłby ograniczać w jakikolwiek sposób (m.in. ze względu na wiek) dostępność oferowanych usług i towarów (np. kantor, lombard, sex shop). Nie są dozwolone hazard, automaty do gier, stoły bilardowe, zakłady bukmacherskie, choć dopuszczone jest lotto. Nie można też prowadzić jakiejkolwiek działalności handlowej i promocyjnej dotyczącej środków psychoaktywnych. Ponadto Metro bez rozpatrzenia pozostawi oferty powtarzające branżę lub działalność już prowadzoną na danej głowicy stacji. W przypadku lokali typu kawiarnia, cukiernia, piekarnia i bar sałatkowy dopuszczone jest podgrzewanie gotowych produktów, ale urządzenia nie mogą powodować wzrostu temperatury lokalu.

Termin składania ofert mija 21 listopada. O wyborze zdecyduje zaoferowana stawka czynszu za metr kwadratowy, przy czym Metro ustala minimalne stawki czynszu od 30,00 zł netto za m2 na stacjach Centrum Nauki Kopernik i Stadion Narodowy do 128,00 zł na stacji Nowy Świat-Uniwersytet. Na nowych stacjach na Woli minimalna stawka czynszu to 101 zł, a na Targówku – 88 zł. Umowy zostaną zawarte na trzy lata. Stawka najmu będzie waloryzowana rocznie w oparciu o wskaźniki GUS-u.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Metro Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony