Partnerzy serwisu:

Metro wyszlifuje i naprawi szyny

Witold Urbanowicz 02.03.2020

Metro wyszlifuje i naprawi szyny
fot. WU
Metro Warszawskie podpisało umowę z firmą Speno na szlifowanie szyn na I i II linii. Jednocześnie rozpisany został przetarg na prace naprawcze nawierzchni torowej. Oba zamówienia obejmują okres do końca 2022 r.
Przedmiotem przetargu jest wykonanie prac naprawczych nawierzchni torowej na I linii, II linii od Ronda Daszyńskiego do Trockiej i na terenie STP Kabaty. Zakres prac obejmuje m.in. regenerację poprzez elektryczne napawanie szyn, złączy i części rozjazdowych, wymianę wadliwych spoin i spawów. Termin składania ofert mija 9 marca, a jednym kryterium wyboru jest cena. Umowa zostanie zawarta na okres do 31 grudnia 2022 r. lub do wyczerpania kwoty wynagrodzenia. Prace w tunelach metra będą wykonywane wyłącznie w porze nocnej, w ciągu maksymalnego trzygodzinnego zamknięcia toru, w przerwie między kursowaniem pociągów metra.

Jednocześnie 4 lutego Metro Warszawskie podpisało umowę ze szwajcarską firmą Speno International na usługę reprofilacji szyn kolejowych w torach i rozjazdach na I i II linii. Jej wartość to 15,5 mln zł brutto. Usługa będzie wykonywana w latach 2020-2022 r. Celem szlifowania jest likwidacja wad hutniczych w nowych szynach oraz powierzchniowych nierówności cyklicznych i płytkich wad zmęczeniowych oraz zmniejszenie zmęczeniowych wad głębokich w starych szynach. Prace również będą wykonywane w przerwie nocnej.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony