Partnerzy serwisu:

Metro wybrało wykonawcę nowych schodów ruchomych na Politechnice

Witold Urbanowicz 07.04.2022

Metro wybrało wykonawcę nowych schodów ruchomych na Politechnice
fot. WU
Dokładnie w 27 rocznicę uruchomienia metra w Warszawie przewoźnik rozstrzygnął przetarg na kompleksową wymianę wszystkich sześciu ciągów schodów ruchomych na stacji Politechnika. Wymieni je dokładnie ten sam podmiot, który dostarczył oryginalne urządzenia w latach 90.
Na stacji Politechnika znajduje się sześć ciągów schodów ruchomych. To najstarsze schody firmy Otis w warszawskim metrze, działające od 1995 r. Teraz przyszła pora na ich wymianę. Został właśnie rozpisany przetarg na przeprowadzenie prac.

Zadaniem wykonawcy będzie demontaż starych schodów, montaż nowych i dokonanie wszelkich wymaganych prawem zgłoszeń i odbiorów. Demontaż starych urządzeń ma nastąpić w sposób umożliwiający wykorzystanie komponentów jako części zamiennych.

Metro wymaga schodów typu ciężkiego, przystosowane do dużego natężenia ruchu. W głowicy północnej zostaną zainstalowane urządzenia o wysokości podnoszenia 4600 mm (peron – antresola) i 4700 mm (antresola – powierzchnia x2), a w głowicy południowej 5500 mm (peron – antresola x2) i 5100 mm (antresola – powierzchnia). Kąt nachylenia określono na 30 stopni, prędkość nominalną na 0,5 m/s (warunkowaną nachyleniem i przepisami), a przepustowość na 6000 osób na godzinę. Urządzenia mają posiadać możliwość zmiany kierunku jazdy przez służby metra. Wymagana minimalna szerokość stopnia to 1000 mm. Balustrady mają być wykonane ze szkła.

Oferty poznaliśmy przed połową marca. Wystartowały dwie firmy – Otis i Schindler. Dziś (7 kwietnia) postępowanie zostało rozstrzygnięte – wygrał Otis, który złożył tańszą ofertę, na kwotę 3,518 mln zł brutto.

Na realizację prac przeznaczono osiem miesięcy. Okres wyłączenia jednego ciągu schodów nie może przekraczać 65 dni. Prace będą prowadzone na czynnej stacji.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Metro Warszawskie
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony