Partnerzy serwisu:

Metro: Więcej ekranów informacji pasażerskiej na Świętokrzyskiej

Witold Urbanowicz 23.03.2018

arrow
arrow
Metro: Więcej ekranów informacji pasażerskiej na Świętokrzyskiej
fot. WU
Metro: Więcej ekranów informacji pasażerskiej na Świętokrzyskiej
Metro: Więcej ekranów informacji pasażerskiej na Świętokrzyskiej
Metro: Więcej ekranów informacji pasażerskiej na Świętokrzyskiej
Po trzech latach od uruchomienia II linii metra Metro Warszawskie uzupełniło ekrany informacji pasażerskiej na peronie I linii stacji Świętokrzyska. Przekręcono też parę ekranów w łączniku przesiadkowym, by informowały podróżnych o odjazdach pociągów na I linii.
W czasie budowy II linii metra i korytarza przesiadkowego z początku peronu stacji Świętokrzyska na I linii w kierunku Kabat zniknął ekran informacji pasażerskiej. Monitor, pomimo wzrostu znaczenia stacji i dużej liczby przesiadających się tutaj osób, jednak nie powrócił po otwarciu II linii. Stwarzało to sporą niedogodność dla pasażerów – najbliższe ekrany informacyjne znajdowały się bowiem dopiero w połowie peronu i były one zupełnie niewidoczne dla osób idących od strony łącznika. Szczęśliwie w tym tygodniu, po trzech latach od uruchomienia nowej linii, Metro wreszcie zamontowało ekran na początku peronu w kierunku Kabat. Dzięki temu pasażerowie przesiadający się z II linii po dojściu na peron I linii mogą szybko sprawdzić za ile przyjedzie pociąg i nie szturmować najbliższego składu.

Już wcześniej udało się poprawić informację w łączniku przesiadkowym. Projektanci nie pomyśleli o pasażerach przechodzących z II linii na I linię – w korytarzu znajdowały się bowiem aż cztery ekrany o odjazdach pociągów na II linii (po dwa na kierunek) i żaden dla I linii. Ostatecznie dwa ekrany na dolnym poziomie zostały obrócone o 180 stopni i wskazują odjazdy I linii.

Bez odpowiedzi pozostaje pytanie, ile czasu zajmie Zarządowi Transportu Miejskiemu poprawienie błędnych informacji na nowej linii, kierujących niekiedy do złych wyjść. Jak pisaliśmy, ZTM – pomimo wcześniejszych kilkukrotnych zapowiedzi zmian – teraz przeprowadzają kolejną już analizę oznaczeń. Ta dopiero ma określić „dalszy kierunek działań”.

Ciekawe projekty w zakresie informacji pasażerskiej zostaną zrealizowane z budżetu obywatelskiego. ZTM planuje wykonanie koncepcji systemu wyświetlaczy na stacjach metra, informujących o czasie do odjazdu komunikacji naziemnej. Tablice takie miałyby pojawić się nad wejściami oraz na peronach stacji Ratusz i Słodowiec.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Informacja pasażerska
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony