Partnerzy serwisu:

Metro Warszawskie wybrało wykonawcę prac przedprojektowych dla III linii

Witold Urbanowicz 30.07.2021

Metro Warszawskie wybrało wykonawcę prac przedprojektowych dla III linii
mat. MW
Metro Warszawskie rozstrzygnęło przetarg na prace przedprojektowe dla I odcinka III linii metra Stadion – Gocław. Zlecenie trafi do firmy ILF, która w ostatnich latach wykonuje istotną część dokumentacji projektowych dla metra.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac przedprojektowych dla etapu I trzeciej linii metra Stadion Narodowy – Gocław wraz ze Stacją Techniczno-Postojową Kozia Górka w zakresie niezbędnym do ogłoszenia postępowania w formule „projektuj i buduj”. Zamówienie jest podzielone na sześć etapów, zakładających m.in. opracowanie projektu koncepcyjnego, ustalenie stref wpływu budowy obiektów metra na zabudowę sąsiadującą, wykonanie oceny stanu budynków, wykonanie analizy wpływu drgań i obciążeń dynamicznych na konstrukcje budynków i ludzi w nich przebywających, sporządzenie dokumentacji hydrogeologicznej i geologiczno-inżynierskiej oraz opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego.

Wystartowały trzy podmioty z ofertami na kwoty od 19,2 mln zł do 27,8 mln zł brutto – wszystkie zmieściły się w budżecie określonym na 33,8 mln zł brutto.Teraz postępowanie rozstrzygnięto. O wyborze zdecydowały cena (60%), dodatkowe doświadczenie koordynatora (7%), projektantów w specjalności architektonicznej (7%), konstrukcyjno-budowlanej (7%), inżynieryjnej kolejowej (7%), geologa (7%), a także wykonanie uproszczonego projektu koncepcyjnego (5%).

Zamówienie trafi do firmy ILF Consulting Engineers Polska, która złożyła najtańszą ofertę. To już doświadczony wykonawca: opracowywał sporą część dokumentacji projektowej dla II linii metra. Na realizację tych prac przeznaczono 18 miesięcy.

Decyzję o budowie pierwszego odcinka III linii metra prezydent Rafał Trzaskowski ogłosił w marcu. Okoliczności towarzyszące tej decyzji, w tym tajemniczo dodanej stacji Jana Nowaka-Jeziorańskiego, spotkały się z wieloma kontrowersjami, których nie rozwiało opublikowane z opóźnieniem studium techniczne tej linii. Na razie dalszy przebieg III linii metra, ani ogólnie kształt sieci metra pozostają nieznane.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Metro Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony