Partnerzy serwisu:

Metro w Moskwie wróciło do 80% napełnienia

Witold Urbanowicz 01.04.2021

Metro w Moskwie wróciło do 80% napełnienia
fot. Ю. Иванко. Mos.ru
Jak informuje Moskiewskie Metro, w zeszłym tygodniu z kolei podziemnej skorzystało 80% normalnej liczby pasażerów. Jeszcze lepiej sytuacja wygląda na średnicach kolejowych, gdzie wykorzystanie przewyższa wartości z przedpandemicznej rzeczywistości.
W zeszłym tygodniu w dni robocze z moskiewskiego metra korzystało ponad 7 mln osób, co jest największą wartością od początku pandemii. Odpowiada to 80% normalnego ruchu – w porównaniu do wartości z 2019 r. Największe wzrosty odnotowano przy stacjach kolejowych, dużych zakładach i centrach handlowych.

W ostatnich latach z komunikacją miejską zintegrowano kolej – wpierw poprzez otwarcie Moskiewskiego Pierścienia Centralnego, a następnie Moskiewskich Centralnych Średnic. W poniedziałek 29 marca z miejskich linii średnicowych skorzystało 575 tys. pasażerów, co jest rekordową wartością od momentu ich uruchomienia pod koniec 2019 r.

– Skorzystało dokładnie 254 tys. podróżnych na linii D1 i 321 tys. pasażerów na linii D2. To 10% wzrost w ciągu tygodnia. To udowadnia przydatność tych linii dla mieszkańców Moskwy i całego region moskiewskiego – mówi Maksim Liksutow, zastępca burmistrza Moskwy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport