Partnerzy serwisu:

Metro: Trzy oferty na projekt wind na Polu Mokotowskim

Witold Urbanowicz 29.06.2020

Metro: Trzy oferty na projekt wind na Polu Mokotowskim
mat. ZTM Warszawa
Warszawski ZTM otworzył oferty w trzecim już przetargu na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej nowych wind na stacji Pole Mokotowskie. Trzy z nich miałyby łączyć poziom terenu z antresolą, a jedna – halę odpraw z peronem.
Przedmiotem postępowania jest wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dodatkowych wind przy wejściach wschodnim, zachodnim i z przystanków tramwajowych w głowicy północnej stacji Pole Mokotowskie, które łączyłyby poziom terenu z antresolą, a także windy łączącej poziom antresoli z poziomem peronu. Wykonawca ma uzyskać wszelkie zgody i pozwolenia, umożliwiające realizację robót.

Największym wyzwaniem będzie winda łącząca antresolę z peronem. Zaproponowano jej budowę w obrębie peronu pasażerskiego z łącznikiem, prowadzonym nad częścią peronu i schodami do hali odpraw. Podróżni, idący od strony antresoli północnej, mijaliby bramki i zejście na peron po lewej stronie, by dostać się do korytarza prowadzącego do windy. Wizualizacje i schematy tutaj.

O zamówienie ubiegają się trzy firmy. Krakowska firma Maki architekci wyceniła prace na 329,6 tys. zł, ILF Consulting Engineers Polska – blisko 478 tys. zł, a Biuro Projektów Metroprojekt na 553,5 tys. zł. Jedynym kryterium wyboru jest cena.

Jednocześnie ZTM podniósł budżet z 267,3 tys. zł brutto w pierwszym przetargu do 400 tys. zł. Zamówienie będzie musiało zostać zrealizowane w ciągu 160 dni – do 16 grudnia 2020 r. Projekty budowlane mają być gotowe w ciągu 80 dni.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Metro Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony