Partnerzy serwisu:

Metro szuka najemców do lokali na nowych stacjach II linii

Witold Urbanowicz 29.07.2019

Metro szuka najemców do lokali na nowych stacjach II linii
fot. WU
Metro Warszawskie ogłosiło przetarg na wynajem lokali handlowo-usługowych na odcinku wschodnim-północnym II linii metra. W sumie spółka oferuje 19 pomieszczeń na działalność komercyjną oraz osiem jako powierzchnia magazynowa i pomocnicza na trzech stacjach – C16 Szwedzka, C17 Targówek Mieszkaniowy i C18 Trocka.
W sumie przetargiem objęto 19 lokali handlowo-usługowych oraz osiem pomieszczeń do wykorzystania jako powierzchnia pomocnicza bądź magazynowa. Na stacji Szwedzka znajdą się cztery lokale handlowe, na stacji Targówek Mieszkaniowy – siedem lokali, a na Trockiej – 8 lokali. Powierzchni najmniejszego to 19,35 m2, a największego – 102,69 m2. Przetarg jest adresowany do oferentów indywidualnych.

Na stacjach mogą być lokowanie sklepy ogólnospożywcze (typu convenience), a także usługowe – szewc, ślusarz, ksero, pieczątki, fryzjersko-kosmetyczne, punkt przyjęć pralni, zegarmistrz, krawiec, kuśnierz, fotograf, usługi pocztowe. Na stacjach mogą być lokowane kawiarnie, cukiernie, piekarnie, bary sałatkowe. Dopuszczone jest podgrzewanie gotowych potraw lub dopiekanie pieczywa z wykorzystaniem urządzeń, które nie powodują wzrostu temperatury lokalu, nie wytwarzają pary wodnej i nie powodują dużej koncentracji zapachów. Konieczne jest jednak zamontowanie separatorów tłuszczu i ich bieżące utrzymywanie.

Wykluczona jest sprzedaż alkoholu i środków psychoaktywnych, artykułów mogących spowodować zagrożenie dla obiektu (np. artykuły pirotechniczne, broń, rozpuszczalniki, farby w opakowania ciśnieniowych) bądź niedopuszczonych do przewozu metrem według obowiązującego regulaminu przewozów. Ponadto nie jest dopuszczone prowadzenie działalności, której rodzaj lub cel mógłby ograniczać – np. z uwagi na wiek – dostępność usług lub towarów (lombard, kantor, sex shop). Nie jest dopuszczony hazard bądź zakłady bukmacherskie, z wyjątkiem punktów lotto.

Metro nie zapewnia ochrony wyłączności branży, asortymenty lub działalności. Spółka nie dopuszcza też podnajmu. Zabroniony jest transport zaopatrzeniowy przy wykorzystaniu schodów ruchomych i dźwigów.

Termin składania ofert mija 13 sierpnia. Umowa zostanie zawarta na trzy lata. Czynsz będzie waloryzowany co roku, w oparciu o wskaźniki GUS.

Budowa nowych stacji zakończyła się w maju. Zostaną one udostępnione podróżnym po wydaniu przez służby wojewody pozwoleń na użytkowanie. Kiedy to nastąpi – na razie nie wiadomo.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Metro Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony