Partnerzy serwisu:

Metro szuka doradców na czas projektowania stacji Muranów i Plac Konstytucji

Witold Urbanowicz 19.02.2020

Metro szuka doradców na czas projektowania stacji Muranów i Plac Konstytucji
fot. WU
Metro Warszawskie prowadzi przetarg na usługi doradcze w czasie trwania prac projektowych dwóch brakujących stacji na I linii – A12 Plac Konstytucji i A16 Muranów. Sama dokumentacja projektowa ma być gotowa w listopadzie 2021 r. wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę.
Metro Warszawskie ogłosiło przetarg na usługi doradcze na etapie prac projektowych związanych z budową stacji A12 Plac Konstytucji i A16 Muranów na I linii metra. Zadaniem wykonawcy będzie opracowywanie analiz, ekspertyz i opinii o charakterze technicznym i formalno-prawnym, dotyczących wszystkich etapów procesu realizacji inwestycji. Termin składania ofert mija 24 marca. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Umowa zostanie zawarta na okres do dnia 20 listopada 2021 r.

Doradca przede wszystkim miałby opiniować rozwiązania techniczne zaproponowane przez projektanta, w tym w szczególności technologii wykonania i etapowania prac, mających zapewnić przejezdność ciągów komunikacyjnych w rejonie budowy oraz ciągłość ruchu pociągów na I linii metra w Warszawie w czasie budowy A12 i A16. Inne tematy do technologia konstrukcji obiektów budowlanych oraz zaproponowanych w projekcie budowlanym metod realizacji w istniejących warunkach hydrogeologicznych i geotechnicznych, wpływ drgań i obciążeń dynamicznych oraz hałasu na otoczenie, wpływ budowy na budynki, zabezpieczenie zabytków, przyjęte rozwiązania techniczne, zagadnienia związane z bezpieczeństwem i technologią procesu realizacji robót budowlanych. Doradca ma brać udział też w spotkaniach z projektantem i w konsultacjach społecznych. W sumie pracochłonność oceniono na 5500 godzin.

Metro Warszawskie podpisało umowę z Metroprojektem na wykonanie projektu budowlanego brakujących stacji w listopadzie 2019 r. Jej wartość sięga kwoty 7,4 mln zł brutto. Zamówienie, wraz z uzyskaniem pozwoleń na budowę, ma zostać zrealizowane w ciągu 24 miesięcy od podpisania umowy. Założono, że nadzór autorski projektanta nad realizacją prac budowlanych miałby być pełniony w okresie do końca 2026 r. Miasto jednak nie podaje jednak żadnych konkretnych terminów realizacji. Budowa miałaby być prowadzona przy założeniu „utrzymania eksploatacyjnego ruchu pociągów metra”.

Stacja Plac Konstytucji miałaby powstać w ciągu Marszałkowskiej na odcinku od pl. Konstytucji do Wilczej – między stacjami A11 Politechnika i A13 Centrum. Po wybudowaniu stacji odległość do Politechniki wyniesie 592 m (wciąż więcej niż między Centrum a Świętokrzyską), a do Centrum 858 m. Stacja Muranów przewidziana jest w ciągu ul. Andersa, od rejonu skrzyżowania z ul. Anielewicza do rejonu skrzyżowania z ul. Stawki – między stacjami A15 Ratusz Arsenał i A17 Dworzec Gdański. Po wybudowaniu stacji odległość do Ratusza wynosić będzie 635 m, a do Dworca Gdańskiego 899 m.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Metro Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony