Partnerzy serwisu:

Metro: Syreny Rp1 w pociągach będą cichsze

Witold Urbanowicz 19.07.2021

Metro: Syreny Rp1 w pociągach będą cichsze
fot. WU
Metro Warszawskie rozpisało przetarg na obniżenie ciśnienia akustycznego syren we wszystkich pociągach. Spółka wyjaśnia to działanie dostosowaniem do obowiązujących zmienionych norm i przepisów.
Przedmiotem zamówienia jest obniżenie obniżenia ciśnienia akustycznego syren akustycznych w pociągach metra. Sygnał Rp1 stosowany jest przy przejazdach bez zatrzymania, przejazdach technicznych czy wystąpieniu sytuacji zagrażającym bezpieczeństwu (pasażer w pasie bezpieczeństwa przy krawędzi peronu, blokowanie drzwi itp.).

Zamówienie podzielono na trzy różne rodzaje taboru (Inspiro, Metropolis 98B i składy rosyjskie serii 81) i trzy różne etapy. W pierwszym wykonawca musi przeprowadzić analizę ryzyka dokonanej zmiany i uzyskać ocenę jednostki notyfikowanej. W kolejnym dostarczyć niezbędne podzespoły i części, a następnie dokonać zmian w jednym składzie każdego typu. Ostatni etap zakłada dostosowanie pozostałych pojazdów.

Wcześniej normy z 2007 r. wymagały ciśnienie akustyczne dla sygnałów dźwiękowych na poziomie 115-123 dB. Teraz przewidziano obniżenie ciśnienia akustycznego do 96 dB (+/- 5dB). – Parametry techniczne wszystkich typów taboru są zgodne z wymaganiami, jakie były stawiane pojazdom metra w momencie ich dopuszczenia do eksploatacji przez UTK zgodnie z obowiązującymi przepisami. W połowie 2020 roku zaktualizowana została norma dotycząca wartości ciśnienia akustycznego. W związku z tym Metro Warszawskie podjęło działania zmierzające do dostosowania obecnie eksploatowanego taboru metra do wymagań normy – wyjaśnia Anna Bartoń, rzecznik prasowy Metra Warszawskiego.


Termin składania ofert mija 26 lipca. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Na realizację prac przeznaczono pięć miesięcy.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Metro Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony