Partnerzy serwisu:

Metro rozpoczyna jazdy szkoleniowe do Księcia Janusza. Przygotowania do otwarcia

Witold Urbanowicz 24.03.2020

Metro rozpoczyna jazdy szkoleniowe do Księcia Janusza. Przygotowania do otwarcia
fot. MW
Pomimo trwającego zagrożenia epidemicznego nie ustają przygotowania do otwarcia trzech nowych stacji II linii metra na Woli. Trwają jazdy szkoleniowe. Pociągi jeżdżą na pełnej trasie między Księcia Janusza a Trocką, choć na nowym odcinku bez pasażerów.
Pociągi II linii metra kursują w pełnej pętli – od Księcia Janusza do Trockiej – choć pasażerów zabierają dopiero od stacji Rondo Daszyńskiego. Wprawieni podróżni dostrzec mogą większe zakurzenie na Rondzie Daszyńskiego. To pył budowlany wtłaczany przez pociągi. Również informacja o pełnej pętli może pojawiać się na ekranach informacyjnych w pociągach.

– Rozpoczęliśmy jazdy szkoleniowe. Kursujemy w pełnej pętli, nie ma to wpływu na rozkład jazdy [od dzisiaj obowiązuje rozkład sobotni, z zasileniem w szczycie – red.]. To ostatnia faza szkoleń i jeden z ostatnich kroków przed otwarciem – mówi Tomasz Demiańczuk z biura prasowego Urzędu Miasta.


Zgodnie z zapowiedziami nowe stacje mają zostać otwarte w okolicach 4 kwietnia. –Nie ma w tej chwili zagrożenia dla otwarcia. Czekamy na decyzje Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Oczywiście formę dobierzemy do czasów i realiów, w których przyszło nam żyć – mówi Tomasz Demiańczuk. Należy więc raczej spodziewać się udostępnienia stacji bez fety, np. od wczesnych godzin porannych (jak miało to miejsce ze stacją Plac Wilsona otwartą w czasie żałoby po śmierci papieża Jana Pawła II).

Na nowym odcinku wolskim II linii metra znajdują się trzy stacje. C8 Płocka zlokalizowana jest pod ul. Płocką, po południowej stronie od ul. Wolskiej. Stacja C7 Młynów znajduje się pod Górczewską, po wschodniej stronie przystanku kolejowego Młynów, między Sokołowską a Syreny. Stacja C6 Księcia Janusza jest zlokalizowana pod Górczewską, między ulicami Księcia Janusza i Ciołka. Za nią zlokalizowana jest komora torów odstawczych i do nawrotu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Metro Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony