Partnerzy serwisu:

Metro: Rozpoczęła się wymiana szyn na I linii

Witold Urbanowicz 19.07.2019

Metro: Rozpoczęła się wymiana szyn na I linii
fot. Metro Warszawskie
Metro Warszawskie rozpoczęło tegoroczną wymianę ok. 2,8 km szyn na I linii metra. Wykonawca prowadzi prace w przerwie nocnej, bez wstrzymywania ruchu. Pasażerowie muszą się jednak liczyć z wydłużeniem czasu przejazdu pomiędzy kolejnymi etapami prac.
Przedmiotem umowy, podpisanej 30 maja z firmą Tor-Kar-Sson, jest wymiana 2820 m szyn 60E1 (tor bezstykowy) na I linii metra. Prace obejmują odcinki, na których stwierdzono znaczne zużycia główki szyny (pionowe lub boczne) bądź parametr szerokości toru zbliża się do wartości granicznej. Koszt usługi to 3,02 mln zł brutto.

Jak informuje Metro Warszawskie, roboty rozpoczęły się w nocy z 10 na 11 lipca na szlaku B6 (między Ursynowem a Służewem). Zasadnicze roboty zostały zakończone. Obecnie natomiast prace prowadzone są na szlaku B16/17 (między Ratuszem a Dworcem Gdańskim). Szyny zostaną też wymienione na stacjach A10 Pole Mokotowskie, A18 Plac Wilsona, A11 Politechnika, A17 Dworzec Gdański oraz na odcinkach B16/B17 (na drugim torze) oraz B18 (między Dworcem Gdańskim a Placem Wilsona).

Prace są realizowane wyłączne w przerwie nocnej, między godz. 1 a 4, podczas maksymalnie pięciu zmian na tydzień. Po zakończeniu każdej zmiany roboczej wykonawca jest zobowiązany do doprowadzenia torowiska do stanu zapewniającego ruch pociągów, z ewentualnymi ograniczeniami prędkości.

Z uwagi na napięty harmonogram nie jest możliwe dokonanie w ciąg jednej nocy wymiany szyny i połączenia jej w torze w wykonaniem spoiny. Dlatego też stosowane są złącza tymczasowe, które wymuszają ograniczenie prędkości. Po zakończeniu prac i wyregulowaniu torów przywracana jest normalna prędkość.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Metro Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony