Partnerzy serwisu:

Metro: Niebawem pierwszy pociąg do Trockiej. Kiedy zmiany autobusów?

Witold Urbanowicz 18.01.2019

Metro: Niebawem pierwszy pociąg do Trockiej. Kiedy zmiany autobusów?
fot. WU
Trwają prace związane z przygotowaniami do wjazdu pierwszego pociągu metra na budowany wschodni-północny odcinek II linii metra do stacji Trocka. – Wszystko na to wskazuje, że powinno to stać się w niedługim czasie – mówi Jerzy Lejk, prezes Metra Warszawskiego. Według deklaracji na przełomie lutego i marca ma zostać przedstawiony z kolei projekt przebiegu linii autobusowych do nowych stacji.
Kontrakt na budowę wschodniego-północnego odcinka II linii metra do stacji C18 Trocka został podpisany 11 marca 2016 r. Wykonawca, firma Astaldi, na etapie składania oferty zadeklarował termin realizacji wynoszący 38 miesięcy. – Oznacza to, że termin zakończenia robót budowlanych upływa 11 maja 2019 r. Do samego uruchomienia, codziennej eksploatacji i zaproszenia pasażerów niezbędne jest otrzymanie pozwolenia na użytkowanie. Bezzwłocznie przystąpimy do uzyskiwania pozwolenia na użytkowanie. Ten proces nie jest wprost zależny od inwestora – występuje w nim szereg służb zewnętrznych i państwowych – wyjaśnia Jerzy Lejk, prezes Metra Warszawskiego.

Już niebawem mają się rozpocząć testy ruchowe nowego odcinka. – Ważnym elementem, który przybliży odpowiedź na pytanie o zakończenie robót budowlanych, będzie wjazd pierwszego pociągu. Wszystko na to wskazuje, że powinno to stać się w niedługim czasie – deklaruje Lejk.

Pojawiają się już pytania o organizację komunikacji miejskiej do nowych stacji. – Z projektem czekaliśmy aż zostaną wdrożone zmiany w organizacji ruchu na Bródnie – mówi Andrzej Franków, dyrektor pionu przewozów w Zarządzie Transportu Miejskiego. Jak wyjaśnia, w innym razie mogłoby się okazać, że trasy niektórych linii trzeba byłoby zmieniać ponownie w związku z objazdami na dalszym odcinku, co mogłoby prowadzić do zamieszenia wśród mieszkańców.

Jako że organizacja ruchu na czas budowy metra na Bródnie jest znana i będzie wdrażana w trzy pierwsze weekendy lutego ZTM będzie mógł ogłosić projekt przebiegu linii autobusowych na Targówku Mieszkaniowym. – Pod koniec lutego bądź na początku marca przedstawimy projekt komunikacji do nowo otwartych stacji na odcinku do Trockiej – dodaje Franków.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Metro Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony