Partnerzy serwisu:

Metro na Wolę w odbiorach. Otwarcie niepewne

Witold Urbanowicz 27.03.2020

Metro na Wolę w odbiorach. Otwarcie niepewne
fot. WU
Obecna sytuacja związana z koronawirusem nie wpływa – jak na razie – na odbiory wolskiego odcinka II linii metra. Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego przeprowadził już cztery obowiązkowe kontrole. Pozostały jeszcze trzy. Miasto jest technicznie gotowe otworzyć stacje 4 kwietnia, ale na chwilę obecną - z uwagi na sytuację epidemiologiczną - ta data jest pod dużym znakiem zapytania.
Trwają odbiory zachodniego, wolskiego odcinka II linii metra ze stacjami C6 Księcia Janusza, C7 Młynów i C8 Płocka. W sumie do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego wpłynęło siedem wniosków w sprawie pozwolenia na użytkowanie nowego odcinka.

Jak informuje zespół prasowy wojewody, obecne przeprowadzono cztery obowiązkowe kontrole na dwóch stacjach (C7 i C8) oraz wentylatorniach (V8 i V9). Pozostał największy obiekt, czyli stacja Księcia Janusza (dwie kontrole) oraz wentylatornia szlakowa V7.

Pozytywny wynik kontroli będzie podstawową do wydania pozwolenia na użytkowanie. Otwarcie nowego odcinka było do tej pory zapowiadane w okolicach 4 kwietnia. – Trwają ostatnie odbiory. Jako miasto jesteśmy gotowi otworzyć nowe stacje 4 kwietnia, ale obecna sytuacja stawia duży znak zapytania w kwestii udostępnienia tych stacji dla pasażerów – mówi Karolina Gałecka, rzeczniczka ratusza.

Jak wyjaśnia Gałecka, sytuacja jest dynamiczna – nie wiadomo, jak rozwinie się epidemia w najbliższych dniach. Pod uwagę trzeba brać ostatnie ograniczenia rządowe w kwestii przemieszczania się. – Mamy obawy, że uruchomienie stacji, nawet bardzo skromne, spowoduje lawinę osób chętnych i ciekawych zobaczyć nowe stacje. Napędzimy osoby, a powinniśmy być teraz przecież ostrożni – mówi Karolina Gałecka. Nowe wytyczne rządowe obowiązują na razie do 11 kwietnia. – Będziemy informować na bieżąco. W każdym razie, jeśli nie otworzymy teraz, to chcielibyśmy to uczynić w kwietniu – mówi Gałecka.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Metro Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony