Partnerzy serwisu:

Metro na Targówek: W dniu otwarcia 3,5-krotnie więcej pasażerów II linii niż zazwyczaj

Witold Urbanowicz 16.09.2019

Metro na Targówek: W dniu otwarcia 3,5-krotnie więcej pasażerów II linii niż zazwyczaj
fot. MJ
Od niedzieli 15 września pasażerowie mogą korzystać z trzech nowych stacji. Wczoraj warszawiacy tłumnie ruszyli, by zobaczyć przystanki. II linia metra przewiozła ponad 104 tys. podróżnych – to blisko 3,5-krotnie więcej niż w poprzednią niedzielę.
W niedzielę 15 września ok. godz. 12:00 do ruchu zostały włączone trzy nowe stacje na odcinku wschodnim-północnym II linii metra – Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy i Trocka. Z tej okazji przejazdy przez cały dzień były bezpłatne. II linia liczy teraz 9,7 km i składa się z 10 stacji. Zdjęcia tutaj.

Otwarcie nowych stacji spotkało się ze sporym zainteresowaniem mieszkańców stolicy. Wczoraj (15 września) z II linii metra skorzystało – jak podaje Metro Warszawskie – 104.317 pasażerów, z czego 42.439 podróżnych zanotowały bramki na nowych stacjach. To blisko 3,5-krotnie więcej niż w zeszłą niedzielę (8 września), kiedy II linia przewiozła 30.203 podróżnych i blisko dwukrotnie więcej niż w poprzedzającą otwarcie sobotę (14 września), kiedy zanotowano 60.339 pasażerów. Dla porównania – w dzień roboczy, w piątek 13 września odnotowano 134.108 podróżnych. Podawane dane dotyczą tylko liczby zarejestrowanej przez bramki biletowe (przy czy, bramki rejestrują przejścia, bez względu na fakt bezpłatnych przejazdów) – bez uwzględnienia wind.

Pierwszy dzień jest dosyć wyjątkowy i nie jest miarodajny, rzecz jasna, dla przyszłego wykorzystania nowych stacji. Mieszkańcy i podróżni muszą się oswoić z nowymi możliwościami dojazdu. ZTM nie wdrożył też zmian w układzie linii autobusowych – z wyjątkiem uruchomienia linii dowozowej 269 z Bródna-Podgrodzia. Jak zapowiada organizator, zmiany powinny nastąpić za ok. dwa tygodnie. Wówczas też zostanie wprowadzony nowy rozkład kursowania pociągów metra – ze zwiększeniem częstotliwości w międzyszczycie, soboty i niedziele.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Metro Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony