Partnerzy serwisu:

Metro na Targówek: Pasażerów przybywa. 170 tys. podróżnych na II linii

Witold Urbanowicz 02.10.2019

Metro na Targówek: Pasażerów przybywa. 170 tys. podróżnych na II linii
fot. MJ
Przełom września i października przyniósł zauważalny wzrost liczby pasażerów na II linii metra. Według danych Metra Warszawskiego w poniedziałek 30 września skorzystało z niej 171,5 tys. podróżnych.
W poniedziałek 30 września z II linii metra skorzystało 171 475 podróżnych. To znaczny wzrost względem pierwszych dni po otwarciu trzech nowych stacji na odcinku wschodnim-północnym do stacji C18 Trocka. Z centralnego odcinka II linii metra regularnie korzystało ok. 130-140 tys. podróżnych, natomiast po przedłużeniu linii na Targówek liczba podróżnych przekracza w dzień roboczy 150 tys.

Wzrosty widać też na stacjach Targówek Mieszkaniowy i Trocka. Z tej pierwszej skorzystało w poniedziałek 5117 pasażerów, natomiast z tej drugiej – 11 176 podróżnych. Nadal najmniej osób korzysta ze stacji Szwedzka. Tutaj bramki zarejestrowały 2 273 pasażerów.

Wzrost liczby podróżnych na II linii metra należy wiązać ze zmianami w komunikacji naziemnej, wdrożonymi w miniony weekend, a także rozpoczynającym się rokiem akademickim. Minie jednak trochę czasu, nim liczba podróżnych ustabilizuje się.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Metro Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony