Partnerzy serwisu:

Metro na Targówek: Ostatnie poprawione dokumenty 29 sierpnia

Witold Urbanowicz 28.08.2019

Metro na Targówek: Ostatnie poprawione dokumenty 29 sierpnia
fot. WU
Zgodnie z zapowiedziami, inwestor i służby wojewody mazowieckiego intensyfikują działania ws. wydania pozwoleń na użytkowanie dla gotowego odcinka wschodniego-północnego II linii metra na Targówek. – Mam nadzieję, że zgodnie z deklaracjami w połowie września uzyskamy pozwolenie na użytkowanie. Jutro przekazujemy ostatnie poprawione dokumenty – mówi Wiesław Witek, dyrektor ZTM Warszawa.
Budowa odcinka wschodniego-północnego II linii metra ze stacjami C16 Szwedzka, C17 Targówek Mieszkaniowy i C18 Trocka zakończyła się w maju. Aby mógł on zostać udostępniony pasażerom, służby Wojewody muszą wydać pozwolenie na użytkowanie. Do tej pory jednak Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego przekonywał, że przedkładane dokumenty są niekompletne. Jednocześnie pojawiały się opinie, że cała sprawa może mieć podłoże polityczne, a istotnym problemem są też braki kadrowe w nadzorze budowlanym. Wojewoda mazowiecki, Zdzisław Sipiera, stanowczo jednak głosy o celowym opóźnianiu czy przedłużaniu odbiorów odrzucał.

W zeszłym tygodniu odbyło się spotkanie wojewody z Rafałem Trzaskowskim, po którym poinformowano, że „jeśli inwestor dostarczy brakującą dokumentację do końca sierpnia – Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego będzie mógł przeprowadzić kontrolę i wydać decyzję o pozwoleniu na użytkowanie do połowy września br.”. – Ustalono, że w tym tygodniu nastąpią bezpośrednie spotkania między inwestorem, wykonawcą a służbami wojewody i zostaną przeprowadzone ostatnie przeglądy dokumentacji. Prace trwają, składane są odpowiednie dokumenty i podpisy – mówi Wiesław Witek, dyrektor ZTM w Warszawie.

Jak informuje, na bieżąco przekazywane są materiały poprawiane zgodne z oczekiwaniami służb wojewody. – 28 sierpnia (dzisiaj) przekazaliśmy dokumenty dla stacji C18 Trocka i wentylatorni szlakowej V18. Jutro natomiast przekazujemy dokumenty dla ostatniego obiektu – stacji C16 Szwedzka – mówi Witek. Po zaakceptowaniu wszystkich dokumentów nastąpią kontrole budowy w terenie. – Mamy nadzieję, że zgodnie z deklaracją wojewody po wypełnieniu wszystkich warunków, jakie są stawiane inwestorowi, jak i generalnemu wykonawca, proces formalny dobiegnie końca w okolicach połowy września – mówi Wiesław Witek.

ZTM poinformował przy okazji dzisiaj o zmianach w komunikacji naziemnej planowanych po uruchomieniu metra. 
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Metro Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony